Pilnie wycofano ze sprzedaży popularną mrożonkę. Są w niej groźne bakterie, konsekwencja spożycia są opłakane

Pilnie wycofano ze sprzedaży popularną mrożonkę. Są w niej groźne bakterie, konsekwencja spożycia są opłakane Źródło: YouTube / Judi in the Kitchen

Zdrowie wielu Polaków może być zagrożone. Powodem jest bakteria w popularnych mrożonkach. Zostały one wycofane ze sprzedaży. Ich zjedzenie może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Wielu z nas dba o swoje zdrowie. Nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Jednak część z nas może być teraz zagrożona. Wszystko przez mrożonki, które zostały pilnie wycofane ze sprzedaży. Powodem jest niebezpieczna bakteria, którą jakiś czas temu wykryto w kilku partiach warzyw.

Niebezpieczna bakteria

Mrożonki same z siebie nie mają negatywnego wpływu na nasze zdrowie i jest to dobry sposób na zakonserwowanie żywości. Niestety jedna z marek mrożonych warzyw została wycofana z popularnej sieci sklepów. Winna temu jest bakteria Listeria monocytogenes.

Bakteria listeria monocytogenes powoduje zatrucie, którego śmiertelność szacuje się na 20-30%. Do głównych objawów zakażenia należy sepsa, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych a nawet zapalenie mózgu. Bakteria ta jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Może doprowadzić do obumarcia płodu oraz poważnej infekcji macicy. W związku z tym infekcja sprawia, że zdrowie a nawet życie wielu z nas może zostać zagrożone. 

Do wystąpienia taj bakterii w mrożonkach przyznała się ostatnio popularna sieć marketów. Wycofano je ze sprzedaży i podano numery serii, na które należy uważać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zdrowie wielu osób może być zagrożone

O mrożonkach, w których wystąpiła bakteria poinformował sklep Aldi. Sieć postanowiła wycofać je ze sprzedaży. Jednak w przypadku zakupienia produktu sugerowany jest jego zwrot, ponieważ zdrowie konsumentów może być zagrożone. Ostrzeżenie dotyczy produktu firmy Agram S.A - ALL SEASONS Warzywa na patelnię 450 g.

Dzisiaj grzeje: 1. Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]

2. Cała Polska do końca miała nadzieję, że jednak się uda. Niestety, nie żyje

Sieć sklepów Aldi wskazała szczegółowe dane dotyczące partii mrożonek, w których może występować niebezpieczna bakteria. Dlatego przypominamy, aby zwracać szczególną uwagę na mrożone warzywa na patelnie z datą ważności 12.2021, kodem kreskowym 28069119 i numerem partii L200120. Sieć zapewnia, że pozostała część produktów producenta Agram S.A  jest bezpieczna dla zdrowia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler oszukiwała wszystkich? Była pracownica twierdzi, że widziała wszystko i przerwała milczenie
  2. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie
  3. Krzysztof Rutkowski podjął zdumiewającą decyzję, chce unieważnić ślub. Podał niewiarygodny powód
  4. Jak syn mógł tak potraktować Zenka Martyniuka? Okropny afront, musiało zaboleć
  5. Przepis na blok czekoladowy lepszy nawet niż w PRL-u. Wystarczy dodać jeden sekretny składnik, by uzyskać nieziemski smak

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News