28-letni Polak pokonał koronawirusa? Najnowsze ustalenia mediów o jego leczeniu

28-letni Polak pokonał koronawirusa? Najnowsze ustalenia mediów o jego leczeniu Źródło: pixabay.com

Zdrowie 150 Polaków znalazło się pod wielkim znakiem zapytania. Tyle właśnie wynosi liczba osób zarażonych koronawirusem. Tymczasem mówi się o 28-latku, któremu udało się pokonać chorobę.

Zdrowie nas wszystkich jest teraz w poważnym niebezpieczeństwie. By uniknąć kolejnych zarażeń, polski rząd apeluje o nieignorowanie kwarantanny. Niestety, mimo hospitalizacji, już 3 osób nie udało się uratować. Mówi się jednak o 13 ozdrowieńcach, a teraz media rozpisują się o 28-latku, który w zdumiewający sposób wrócił do zdrowia. 

28-letni Polak sam zadbał o swoje zdrowie i pokonał wirusa? Nowe ustalenia mediów 

Jak podaje "Super Express", na chwilę obecną mówi się o 150 przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce, 3 ofiarach śmiertelnych i 13 ozdrowieńcach. Choć nazwa może wskazywać coś innego w rzeczywistości ozdrowieńcy nie są osobami zdrowymi - takim terminem określa się pacjentów, u których ustąpiły objawy koronawirusa, jednak hospitalizacja nadal trwa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

 - Będziemy mieli coraz lepsze efekty, dlatego że potrafimy się skonsolidować. Mamy naprawdę oddanych lekarzy i pielęgniarki. Nasze służby są coraz bardziej sprawne, bo są coraz bardziej doświadczone - podaje szef GIS Jarosław Pinkas w czasie konferencji prasowej.

Tymczasem SE.pl dotarło do 28-latka i jego narzeczonej. Para zaraziła się wirusem, jednak mimo to nie zgłosili się do placówki. Pozostali w domu, a teraz deklarują, że udało im się zwalczyć chorobę. Oboje czują się dobrze. 

- Możliwe, że też jest już zdrowa. Wszyscy czujemy się dobrze, nikt nie ma objawów. Pewnie w tym tygodniu każdy z nas znowu przejdzie testy - powiedział 28-latek dla SE.pl. 

Choć para nie trafiła do placówki służby zdrowia, wciąż jest w stałym kontakcie z lekarzami. Ich stan zdrowia jest dobry. Okazuje się, że 28-latek i jego narzeczona są jednymi z pierwszych zarażonych w Polsce. Od samego początku poważnie jednak podchodzą do sytuacji i gdy tylko dowiedzieli się o zarażeniu przestali wychodzić z domu.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojące informacje. Kolejna ofiara śmiertelna, są nowi zakażeni

2. Jeden popularny lek przeciwbólowy pogarsza przebieg koronawirusa. Natychmiast przestań go brać

- Nikomu z nas do głowy jednak nie przyszło, żeby wychodzić. Jesteśmy odpowiedzialni - dodaje w rozmowie z SE.pl mężczyzna. Para zaraziła się od członka rodziny, który w ostatnim czasie wrócił z Włoch. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Wideo ma już tysiące wyświetleń. Owczarek niemiecki wpadł do wody, reakcja rozkłada na łopatki
  4. Ważny apel Światowej Organizacji Zdrowia. Druzgocące dane, nie tylko seniorzy muszą uważać na koronawirusa
  5. Dotarli do tajnego raportu zagranicznego rządu. Ujawniają, ile potrwa epidemia i ilu ludzi może umrzeć
  6. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie

Źródło: super express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News