Zacięła się kartką papieru w palec, niedługo potem musiała walczyć o życie. Zdjęcie dłoni tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Zacięła się kartką papieru w palec, niedługo potem musiała walczyć o życie. Zdjęcie dłoni tylko dla ludzi o mocnych nerwach Źródło: pxhere.com/CC0 Public Domain

Jej zdrowie mocno podupadło, kiedy zacięła się kartką papieru. Każdy z nas na pewno niejednokrotnie przeżywał ostre uczucie pieczenia po przypadkowym incydencie z kartką. Kobieta, która zacięła się papierem, musiała nawet walczyć o życie.

Zdrowie kobiety było w takim stanie, że lekarze sami nie wiedzieli, czy przeżyje. Nie mieści się w głowie, że niewinne zacięcie sprawiło, że jedną nogą była już w grobie. Przeleżała na szpitalnym łóżku aż 2 miesiące.

Zwykłe skaleczenie wystarczyło, by jej zdrowie podupadło. Ręka wyglądała jak rodem z koszmaru

49-latka nie mogła już wytrzymać z bólu, a jej ręka wyglądała dosłownie tragicznie. Heather Harbottle z Hawajów dwa dni wytrzymywała ból, pieczenie i gorączkę, a także zmieniała opatrunki. Stan jej dłoni nie poprawiał się: była żółto-czarna. Lekarze stwierdzili, że wdała się infekcja, która rozprzestrzeniła się na wszystkie okoliczne tkanki, a także ścięgna i mięśnie. Martwicze zapalenie powoli rozrastało się w okolicy pachy i serca.

Kobieta została natychmiast hospitalizowana. Kolejne badania ujawniły, że doszło u niej do uszkodzenia nerek, które spowodowała sepsa. Wtedy skojarzyła wszystkie fakty. 

- Obudziłam się po ciężkiej nocy z narastającym bólem dłoni. Mój palec był spuchnięty, a opuchlizna zaczęła się rozprzestrzeniać. Myślałam, że to zwichnięcie małego palca, ale pomiędzy moim małym i serdecznym palcem było rozcięcie, więc pomyślałam, że w tym miejscu musiałam się uderzyć - opowiadała kobieta.

Groziła jej amputacja dłoni. Zdjęcia mówią same za siebie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bakterie paciorkowca namnażały się w błyskawiczny sposób, co wywołało sepsę - gwałtowną reakcję zapalną organizmu na bakterie lub toksyny. Kwestią godzin było to, czy kobieta umrze, czy uda się ją uratować. 49-latka uświadomiła sobie również, że mogła osierocić 6-letnią córkę. Miała nadzieję na krótki pobyt w szpitalu, a ostatecznie była hospitalizowana przez nieco ponad 2 miesiące.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
2. Łzy same napływają, trudno powstrzymać płacz. Paweł Królikowski nie wystąpił już nigdzie indziej, nagranie w sieci
3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina… Sprawdź

Kobieta miała szczęście, bowiem aż 40% osób, u których stwierdzono martwicze zapalenie powięzi, umiera. Zdarza się to nawet krótko po wyleczeniu, w wyniku innych powikłań. Na szczęście Heather przezwyciężyła sepsę, dobrze przeszła też przeszczep skóry. Lekarze widząc infekcję, byli wręcz pewni, że potrzebna będzie nawet amputacja dłoni. Obyło się bez takich drastycznych rozwiązań.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  2. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie
  3. Rodzina Olbrychskich pogrążona w żałobie. Wiadomość o śmierci światowej sławy aktora jest druzgocąca dla nich
  4. Uwielbiana aktorka śmiertelnie chora, błagalny apel. Choroba drastycznie zmieniła jej wygląd
  5. On żyje naprawdę, kot z ludzką twarzą. Wygląda niesamowicie i przerażająco jednocześnie

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News