Ministerstwo Zdrowia ujawniło nową liczbę zakażonych. Pojawiły się kolejne miasta

Ministerstwo Zdrowia ujawniło nową liczbę zakażonych. Pojawiły się kolejne miasta Źródło: pikio

Zdrowie wielu Polaków nadal jest zagrożone. Coraz więcej osób zakażonych odnotowuje się na terenie kraju. Szpitale działają na pełnych obrotach, wszyscy czekają w gotowości na dalszy rozwój wydarzeń.

Zdrowie Polaków jest teraz priorytetem. Niestety, wiadomości o kolejnych osobach zakażonych spędzają wielu sen z powiek. Okazuje się, że sytuacja rozwija się zaskakująco dynamicznie, mamy kolejne zdiagnozowane testami przypadki.

Ministerstwo Zdrowia Poinformowało o kolejnych 13 przypadkach

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w Polsce mamy już ponad 80 osób zakażonych koronawirusem.

- Wyniki dotyczą 2 osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 81/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - możemy przeczytać na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

W Polsce odnotowano do tej pory 81 osób chorych na COVID-19, wywołanego SARS-Cov-2. Niestety, dwie osoby zmarły. Na tę chwilę mamy 79 osób zakażonych, kilka z nich znajduje się w stanie ciężkim - dotyczy to starszych chorych. Nie żyje 57-letnia pacjentka z Wielkopolski, której odporność była obniżona zażywanymi lekami oraz 73-latek z Wrocławia, który od początku znajdował się na OIOMIE i korzystał z respiratora.

Kraj wprowadza środki, które mają pomóc pohamować pandemię

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W związku z szalejącym koronawirusem Polska zdecydowała się podjąć ostre środki. Od niedzieli 15 marca, czasowo zostaną przywrócone granice. Służby będą sprawdzać samopoczucie i temperaturę podróżnych, a także kierować ich na kwarantannę. To rozwiązanie ma być stosowane przez 10 dni z możliwością przedłużenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat sanepidu ws. koronawirusa. Pilne poszukiwania, wielkie niebezpieczeństwo
2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Rząd zadecydował także, że podobnie jak we Włoszech i innych krajach europejskich, zostaną otwarte jedynie apteki oraz sklepy spożywcze - nie trzeba się bać, że zostaniemy odcięci od jedzenia. Zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób jest niedopuszczalny. Większość instytucji jest zamknięta do 25 marca z możliwością przedłużenia. Politycy apelują, by zaszyć się w domu i nie wychodzić nigdzie bez potrzeby, a tym bardziej nie podróżować - transport kolejowy i lotniczy będzie wykluczony.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News