Z Twoim ciałem mogą stać się 2 rzeczy, kiedy włożysz palec w pępek. Niesamowite, niewielu o tym wie

Z Twoim ciałem mogą stać się 2 rzeczy, kiedy włożysz palec w pępek. Niesamowite, niewielu o tym wie Źródło: shutterstock.com Mikhail Azarov

Jak dbać o zdrowie? Może nie być to tak łatwe, jeżeli nie wiemy wszystkiego o funkcjonowaniu naszego ciała. Zapewne niewielu z was zdawało sobie sprawę z tego, co się z nim stanie, jeśli włożymy palec w pępek.

Zdrowie jest tak naprawdę skarbnicą wielu tajemnic, a ich wszystkich nie są w stanie odkryć nawet najwięksi naukowcy. My sami tak naprawdę poznajemy się przez całe życie, sprawdzając, jak reagujemy na różne bodźce. Zrozumienie własnego ciała jest bardzo istotne, gdyż dzięki temu szybciej możemy odkryć potencjalnie zagrażające nam dolegliwości. Mało kto wie na przykład, co może się stać, gdy włoży palec w pępek. Choć każdy może odczuć przy tym dziwny dyskomfort, nie każdy już jest świadom, z czego on wynika?

Włożenie palca w pępek ma wpływ na zdrowie? Niewielu wiedziało, co wtedy dzieje się z ciałem

Po włożeniu palca w pępek mogą stać się dwie rzeczy - doświadczysz delikatnego łaskotania lub dyskomfortu bardzo podobnego do tego, który czujesz, gdy potrzebujesz skorzystać z toalety. Z czego to wynika i o czym to świadczy? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pępek nie jest mocno unerwioną częścią naszego ciała, jednak część tkanek znajdująca się pod nim - o wiele bardziej. Tkanki na drodze do rdzenia kręgowego łączą się z wiązkami nerwów z naszego pęcherza i cewki moczowej. Gdy zatem wkładamy palec w sam środek pępka i lekko go naciskamy do mózgu zostaje wysłany impuls. Mózg natomiast nie jest w stanie zidentyfikować, skąd go otrzymał, dlatego w tym właśnie momencie może powstać dziwne, łaskoczące lub  nieprzyjemne odczucie w okolicach pachwiny. Wówczas można poczuć się również tak, jakbyście musieli oddać mocz. 

Dzisiaj grzeje: 1. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii

2. Kobieta wsiadła do auta, myślała, że to Uber. Ojciec 21-latki rano dostał SMS od kierowcy

Nie jest to oczywiście coś, co powinno budzić w nas niepokój. To naturalne zachowanie organizmu, nieświadczące o żadnej przypadłości. Warto jednak być świadomym, dlaczego nasze ciało zachowuje się w taki sposób. Należy również wspomnieć, że każda osoba, przy włożeniu palca do pępka, może odczuwać coś zupełnie innego - jedni poczują jedynie delikatne łaskotanie, a inni z kolei coś naprawdę nieprzyjemnego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski ponownie zabrał głos w sprawie epidemii. Według jasnowidza nadchodzi przełom 
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Polacy popełniają dokładnie te same błędy, co Włosi. Jeśli nie przestaną, może być bardzo źle
  4. Smutne wieści o Dawidzie Kubackim. Zapadła ostateczna decyzja
  5. Doda zabrała głos ws. zdrowia. Nie może uwierzyć, że doszło do wielkiego przeoczenia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Źródło: ciekawe

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News