Eksperci nie mają wątpliwości, zupełnie inna choroba niedługo zaatakuje Polaków. Wiadomo, kto jest najbardziej narażony

Eksperci nie mają wątpliwości, zupełnie inna choroba niedługo zaatakuje Polaków. Wiadomo, kto jest najbardziej narażony Źródło: Pixabay/Engin_Akyurt

Zdrowie Polaków nadal stoi nad wielkim znakiem zapytania. Co gorsza nadchodzi ona poważna choroba, która dotknie nasz kraj.

Zdrowie poddane jest aktualnie najwyższej próbie. Koronawirus opanował świat i sparaliżował codzienne życie obywateli poszczególnych państw. Każdy widzi, że to nie są żarty. Musimy uważać na siebie oraz innych, a w szczególności na swoich bliskich. Bezpieczeństwo w tych czasach jest najważniejsze.

Okazuje się jednak, że koronawirus nie będzie naszym jedynym zmartwieniem w najbliższych miesiącach. Okazuje się, że nadchodzi kolejna fala równie poważnej choroby. Związana będzie ze stresem, który spowodowany jest niepokojem oraz niepewnością, co przyniesie jutro. To również może spowodować, że nasze zdrowie pogorszy się w znacznym stopniu. Profesor wspomina, że każdy człowiek przeżywa to podobnie i nie należy się tego wstydzić. Strach, obawa przed zagrożeniem i tym, co będzie działo się w przyszłości, są naturalną reakcją.

Eksperci są przekonani, że fala choroby innej choroby jest nieunikniona. Mowa tutaj o zaburzeniach psychicznych. W społeczeństwie pojawi się więcej załamań i lęków. Kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu radzi, co zrobić w tej sytuacji. Mówi również, kto jest najbardziej zarażony.

Zdrowie jest zagrożone nie tylko przez samego wirusa

Profesor Joanna Rymaszewska z Uniwersytetu Medycznego w rozmowie z Polsat News tłumaczy, że w czasach epidemii mamy najwięcej reakcji depresyjnych. Powoduje to obniżenie nastroju, brak aktywności i chęci do życia. Przestaniemy się również cieszyć z codziennych drobiazgów oraz będziemy mieli mniej energii.

DALSZA CZĘŚĆ TESTU POD GALERIĄ

Uniwersytet Medyczny uruchamia bezpłatne konsultacje telefoniczne i mailowe dla osób, które potrzebują pomocy. Specjaliści, psychologowie, psychiatrzy i psychologowie pomagają tak, jak umieją - rozmową, terapią i czasami również lekami.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostałeś już 13. emeryturę? ZUS może ją odebrać nawet po wypłacie, wiadomo kto jest zagrożony

2. Sytuacja w Polsce diametralnie zmieni się po majówce? Niepokojące słowa minister: ”wojsko na ulicach, pozamykane portale”

Jak należy postępować by ta choroba nas nie dopadła? Należy nie myśleć o chorobie tylko na co mamy wpływ. Według danych NFZ na depresje najczęściej chorują kobiety. Jest ich aż 73%. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że z depresją zmagają się już ponad 260 milionów ludzi na całym świecie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz chce kupić kombinezony ochronne dla medyków. Niestety jest jeden problem
  2. Podczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazy
  3. Eksperci biją na alarm przed bezobjawowym koronawirusem. Konsekwencje mogą być straszne, jeśli się go zignoruje
  4. Naukowiec mówi, jak można zatrzymać epidemię. Jest jeden, kluczowy warunek
  5. Latami starali się o dziecko. Niewyobrażalne, co się stało w dniu porodu, cały szpital zalał się łzami
  6. Przebił rozmachem Tadeusza Rydzyka. Ksiądz odwiedzi parafian, poświęci pokarmy w spektakularny sposób

Źródło: webniusy.com

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News