Bakterie w popularnym żelu. Natychmiast wyrzuć ten produkt, może poważnie zagrozić zdrowiu

Bakterie w popularnym żelu. Natychmiast wyrzuć ten produkt, może poważnie zagrozić zdrowiu Źródło: unsplash/Hannah Xu

Zdrowie po stosowaniu tego żelu może być zagrożone. Sieć sklepów Kaufland zdecydowała się na wycofanie jednego ze swoim najpopularniejszych produktów kosmetycznych po tym, jak dokonano przerażającego odkrycia. Sanepid apeluje o jak najszybsze pozbycie się kosmetyku.

Nasze zdrowie mogło być poważnie zagrożone przez użycie popularnego żelu pod prysznic. Inspektorzy sanepidu badający produkt odkryli niebezpieczną bakterię, która może doprowadzić do zmian skórnych i infekcji bakteryjnej. Zarówno eksperci, jak i pracownicy sieci Kaufland, apelują o jak najszybsze pozbycie się artykułu.

Zdrowie zagrożone przez żel? Kaufland wycofuje swój produkt

Produktem, o którym mowa jest Bevola Wild Rose. Ten popularny produkt do kąpieli o zapachu dzikiej róży cieszył się dość dużym uznaniem klienteli dyskontu. Okazuje się jednak, że zawierać on może niezwykle niebezpieczną bakterię pluralibacter gergoviae, która została odkryta w trakcie badań wykonywanych przez Sanepid. Zdiagnozowane negatywnie zostały produkty o numerze partii 91410019.

- Decyzja o wycofaniu produktu została podjęta jako środek zapobiegawczy, ponieważ w ramach rutynowej kontroli wykryto zwiększoną ilość bakterii rodzaju Pluralibacter gergoviae - poinformował w komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny.

Kaufland poinformował swoich klientów o tym, jak niebezpieczna jest ta bakteria. Może ona prowadzić do zakażeń bakteryjnych w przypadku istniejących uszkodzeń skóry lub u osób o słabszej kondycji zdrowotnej. Ponieważ nie można wykluczyć ryzyka dla zdrowia, klienci powinni koniecznie zastosować się do porad i zaprzestać używania produktu, którego dotyczy problem, jak podkreślają pracownicy firmy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zwroty bez paragonu

Sytuacja jest na tyle niebezpieczna, że sieć nie dość, że wycofała produkt z półek, to poinformowała o zwrotach dla wszystkich, którzy kupili artykuł.

Dzisiaj grzeje: 1. Lublin: znaleziono ROZCZŁONKOWANE ciało. Pies odgryzł głowę właścicielowi. Prokuratura nie ma wątpliwości
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

- Produkt można zwrócić w każdym markecie Kaufland, także bez okazywania paragonu, otrzymując zwrot pieniędzy za zakup - poinformowała sieć w specjalnym komunikacie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyrok sądu wbija w fotel. Pozwał za uwiedzenie żony, wygrał fortunę | BiznesINFO
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Jest nagranie. Mężowi Meghan Markle puściły nerwy przy wszystkich
  5. Pierwszy raz wzięła na ręce szczeniaka. Szybko zaczęła łapać się za brzuch ze śmiechu przez reakcję zwierzaka

źródło: TVN24BiS

Następny artykuł