Lekarze pilnie ostrzegają przed nowym serialem. Może mieć fatalny wpływ na zdrowie, lepiej go nie oglądać

Lekarze pilnie ostrzegają przed nowym serialem. Może mieć fatalny wpływ na zdrowie, lepiej go nie oglądać Źródło: Piqsels

Zdrowie jest współcześnie tematem równie ważnym, co delikatnym. Szef brytyjskiej National Health Service wystąpił więc ze stanowczym sprzeciwem wobec wzorców, które promuje nowy serial Netflixa. Specjalista przestrzegł przed nim wszystkich potencjalnych widzów.

Zdrowie wielu z nas może być poważnie zagrożone w dobie prawdziwego odrodzenia medycyny alternatywnej. Kolejni guru promują bowiem często metody, który nie tylko okazują się nieskuteczne, ale także po prostu szkodliwe. Temat ten pojął niedawno w czasie swego wystąpienia na Oksfordzie szef National Health Service England, Simon Stevens.

Zdrowie wielu osób może zostać narażone

Specjalista odniósł się do treści, które promuje miniserial Netflixa pt. "Gwyneth Paltrow i życie w stylu goop". Widzowie mogą przyglądać się w nim poczynaniom aktorki oraz grona zwolenników medycyny alternatywnej, działających w ramach jej firmy. Popularna celebrytka pokazuje między innymi "leczenie" za pomocą egzorcyzmów lub podawania środków psychodelicznych. Podobne metody nie mają oczywiście nic wspólnego z naukowymi faktami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ciekawe, firma założona przez Paltrow musiała już w przeszłości zapłacić prawie 150 tys. dolarów kary za promowanie "jajek waginalnych", których skuteczność podważył urząd ochrony konsumentów z Kalifornii. Jednak w chwili gdy metody aktorki pojawiły się na Netflixie, znalazła ona nowy kanał promocji na gigantyczną skalę, a do sprawy odniósł się wspomniany Simon Stevens.

Krytyczna opinia eksperta

Dzisiaj grzeje: 1. Nie chcieli wpuścić jej na pokład. Wszystko przez jej koszulkę, płonęła ze wstydu
2. Synowa Katarzyny Dowbor przerwała milczenie. Niestety, przekazała posępną wiadomość

- Jej marka handluje środkami odstraszającymi wampiry, twierdzi, że chemiczna ochrona przeciwsłoneczna to zły pomysł i promuje nawadnianie okrężnicy i maszyny do lewatywy z kawy, mimo że niosą ze sobą znaczne ryzyko dla zdrowia - przekazał specjalista, ostrzegając przed sposobami Gwyneth Paltrow oraz jej współpracowników na zwalczanie problemów zdrowotnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Umowa o pracę, dzieło, zlecenie. Wielu pracowników nie zna nawet swoich praw
  3. Wielka radość w domu Zenka Martyniuka. Lada moment rozpocznie się ogromne świętowanie
  4. Dziewczynka zostawiła w samolocie notatkę. Gdy stewardessa ją przeczytała aż pobladła, musiała działać natychmiast
  5. Nagle podczas porodu z kobietą stała się porażająca rzecz, natychmiast chwycono aparat. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach [ZDJĘCIE]

Źródło: Radio ZET 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News