Szydełkujesz lub dziergasz? Naukowcy mają twarde dowody, że ma to zdumiewający wpływ na zdrowie

Szydełkujesz lub dziergasz? Naukowcy mają twarde dowody, że ma to zdumiewający wpływ na zdrowie Źródło: pxhere

Okazuje się, że wpływ na nasze zdrowie mogą mieć nawet niepozorne czynności. Jeśli w wolnym czasie zajmujesz się szydełkowaniem lub dzierganiem, to według naukowców będziesz czerpać z tego wiele zdrowotnych korzyści. Zalety tych czynności wprawiają w zdumienie.

Szydełkując i dziergając znacznie poprawimy nasze zdrowie. To niepozorne hobby, które niegdyś było wyjątkowo popularne wśród naszych babć, wcale nie wymiera. Choć od kiedy niemal każdy może kupić ubrania w "sieciówkach", to wciąż znajdują się osoby chętne do samodzielnego dziergania swetrów czy czapek choćby dlatego, że dzięki temu tworzą niepowtarzalne ubrania. Okazuje się, że ten sposób spędzania czasu ma również zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Oto jak szydełkowanie i dzierganie może wpłynąć na nasze zdrowie

Dzierganie i szydełkowanie pomaga obniżyć tętno oraz ciśnienie. To bardzo relaksujące hobby, które daje sporo satysfakcji. Wymaga praktyki i skupienia oraz mechanicznego wykonywania wypracowanych ruchów. Dzięki temu łatwiej nam się wyciszyć, zrelaksować i odstresować. Zmniejszając poziom hormonu stresu możemy uchronić nasz organizm przed chorobami serca i układu krążenia.

Ponadto w trakcie szydełkowania czy dziergania trzeba nieustannie wykonywać nieduże, zwinne ruchy palcami. Jest to świetne remedium na utrzymanie ruchliwości i uchronienie się przed artretyzmem. Dzięki temu ręce rąk cały czas pozostają wyćwiczone.

Mózg także skorzysta

Choć może brzmieć to absurdalnie, to dzięki szydełkowaniu i dzierganiu, znacznie poprawią się nasze umiejętności matematyczne. Wytwarzając ubrania czy tworząc maskotki musimy liczyć i planować, tak aby nasze wytwory miały "ręce i nogi". Dzięki temu nasz mózg cały czas pracuje, wykonuje obliczenia, czym poprawiamy swoje umiejętności liczenia. Wpływa to również świetnie na naszą umiejętność zapamiętywania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szydełkowanie i dzierganie to również świetna terapia dla osób zmagających się z chronicznym bólem, nie tylko fizycznym, ale psychicznym (np. depresja). Osoby, które cierpią na podobne schorzenia, przyznają, że robienie na drutach pozwala im zapomnieć o bólu, bo skupiają się na czymś kompletnie innym.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Niemałym zaskoczeniem jest również to, że szydełkowanie i dzierganie może mieć wpływ na naszą dietę. Dzięki temu, że mamy zajęte ręce, ograniczamy bezmyślne jedzenie. Nie musimy się więc martwić o to, że w trakcie spędzania wolnego czasu będziemy sięgać do miski z niezdrowymi chipsami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT
  2. Na weselu sześciu policjantów otoczyło nagle pana młodego. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało później
  3. Jeden mężczyzna i dwie panny młode. Historia tego zdjęcia rozdziera serca, nie mogli powstrzymać łez
  4. Na widok grobu księżnej Diany robi się słabo. Rodzina królewska ukryła ciało, spoczywa w innym miejscu, niż wszyscy myślą
  5. Zapłaciła 800 zł za wymarzony tort na wesele. Odebrała go i zaczęła płakać, reakcja cukierni powala na kolana

Źródło: Webniusy

Następny artykuł