Obudziła się i spojrzała w lustro. Gdy zobaczyła, co się stało z jej twarzą, natychmiast pojechała do szpitala

Obudziła się i spojrzała w lustro. Gdy zobaczyła, co się stało z jej twarzą, natychmiast pojechała do szpitala Źródło: Pixabay / StockSnap

Zdrowie nigdy nie stanowiło dla niej problemu, prowadziła aktywny tryb życia i dbała o siebie. Pewnego poranka spojrzała w lustro i zamarła z przerażenia. Natychmiast udała się do lekarza.

Zdrowie było dla niej bardzo ważne, kobieta dbała o siebie i prowadziła aktywny tryb życia. Pewnego dnia obudziła się i spojrzała w lustro. Widok jej twarzy przeraził ją aż tak, że natychmiast pojechała do szpitala. Lekarze wydali straszną diagnozę. Kobieta codziennie walczy o powrót do zdrowia. Wszystko przez stres.

Zdrowie straciła nagle - lekarze twierdzą, że wszystko przez stres

Kobieta jest dietetyczką, nigdy nie miała problemów ze zdrowiem. Pewnej nocy Danielle Ferguson z Kalifornii poczuła, że drętwieje jej język. Nad ranem spojrzała w lustro i zamarła z przerażenia. Jej twarz była w połowie sparaliżowana, kobieta nie miała pojęcia, co się z nią dzieje. Natychmiast pojechała do lokalnego szpitala, a lekarze postawili straszną diagnozę.

Lekarze zdiagnozowali u 29-latki porażenie Bella, czyli samoistne porażenie nerwu twarzowego. Przewidują, że doszło do tego w wyniku stresu, który osłabił układ odpornościowy Danielle i doprowadził do stanu zapalnego. Podano jej doustnie sterydy i leki przeciwwirusowe, jednak jej twarz wciąż pozostawała sparaliżowana.

Kobieta była zrozpaczona, ma sparaliżowaną prawą stronę twarzy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta do tej pory ma trudność z zamknięciem prawej powieki, nadmiernie ślini i ma problem z żuciem. W niektórych przypadkach tej dolegliwości mogą towarzyszyć bóle głowy, ból szczęki i szum w uszach. Lekarze pozostawili 29-latce nadzieję - są zdania, że paraliż może ustąpić, lecz powinna uzbroić się w cierpliwość. Czeka ją jeszcze długie leczenie i rehabilitacja.

Dzisiaj grzeje: 1. Borys Szyc wziął ślub! ”Tak kończymy ten niesamowity rok”
2. Najgorszy finał imprezy w polskim mieście. Nie żyje 39-latka, szybka akcja ratunkowa nie pomogła

Danielle podzieliła się swoją historią z internautami. W ten sposób dowiedziała się, że nie tylko ona cierpi na tę chorobę. Szacuje się, że porażenie Bella dotyka rocznie około 40 000 Amerykanów i 10 000 Brytyjczyków. Przyznali się do niego m.in. George Clooney i Katie Holmes. Choroba w nazwie zawiera nazwisko XIX-wiecznego szkockiego anatoma i chirurga, Sir Charlesa Bella, który jako pierwszy opisał ten rodzaj paraliżu.


zdj. Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Różowy lateksowy motyl był tylko początkiem. Dopiero druga kreacja Maryli Rodowicz sprawia, że szczęki opadają
  4. Najgorszy początek Nowego Roku. Z samego rana pożar zebrał śmiertelne żniwo, koszmar w polskim mieście
  5. Mama wyprowadziła się z domu bez malutkiej córki. Dopiero po 10 latach przypomniała sobie, że ją zostawiła

źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News