Tego jeszcze nie było – zdrada w PiS! Prezes Kaczyński musi być rozczarowany zachowaniem jednych z najważniejszych polityków ze swojej partii.

Członkowie PiS znani są ze swojej zgodności z wolą i poglądami prezesa partii oraz lojalnością. Tym razem jednak – nieoczekiwanie – najważniejsi senatorowi sprzeciwili się Jarosławowi Kaczyńskiemu.

ZOBACZ TAKŻE: „To zdrada Unii!” Europa oburzona, POTĘŻNY kraj dołącza do Kaczyńskiego, Czech i Węgier

Zdrada w PiS

Senat wczoraj wieczorem przyjął bez poprawek nową ustawę o Sądzie Najwyższym. Za przyjęciem ustawy głosowało 58 senatorów, 26 było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu. Nie wszyscy jednak senatorowie partii rządzącej zagłosowali zgodnie z oczekiwaniami Jarosława Kaczyńskiego. Już teraz w obozie władzy mówi się o zdradzie idei i wspólnego celu formacji.

ZOBACZ TAKŻE: PiS zaniemówił. Ojciec Morawieckiego ZNISZCZYŁ jego sztandarowy pomysł

Wielcy milczący

Wśród senatorów, którzy się wstrzymali byli: Aleksander Bobko i Jarosław Obremski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Lidia Staroń. Być może wpływ na to zachowanie miały okrzyki protestujących pod Senatem przeciwników zmian. Krzyczeli m.in: „Hańba, hańba!”.

Teraz ustawa trafiła do prezydenta Andrzeja Dudy, który może ją podpisać, zawetować lub zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]


Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

...

Zobacz również