"Wiem, że mnie zdradzasz". Czy warto ratować takie małżeństwo?

"Wiem, że mnie zdradzasz". Czy warto ratować takie małżeństwo? Źródło: pxhere.com/CC0 Public Domain

Zdrada jednej ze stron to w większości przypadków główny powód zakończenia relacji - nieważne, czy jest to związek, stan narzeczeństwa czy kilkunastoletnie małżeństwo. Utrata zaufania mocno wpływa na dalsze stosunki i bywa nie do przeskoczenia. Z miejsca pojawiają się dziesiątki pytań.

Zdrada często wymusza analizę dotychczasowego związku - co mogło spowodować słabość partnera, czego zabrakło, co poprawić. Najczęściej bywa już za późno lub z powodu wyrządzonej krzywdy relacja jest nie do odratowania. Skrzywdzone kobiety tygodniami zastanawiają się, czy warto ratować małżeństwo, w którym doszło do zdrady?

Zdrada mocno nadszarpnęła relacje z mężem

Kobiety częściej niż mężczyźni wyczuwają, że doszło do zdrady. Zwracają uwagę na wiele szczegółów - nawet takich, o których faceci są przekonani, że nigdy nie wyjdą na jaw. Wprawne kobiecie oko zauważy wszystko - inny zapach, wymówki typu siłownia, delegacje, nadgodziny czy inne znaki, jak inny styl ubierania się albo pomniejszenie stanu konta. Z tym spotkała się kobieta, która zdecydowała się ratować swoje małżeństwo.

Z początku była zła na męża, że nie potrafi przyznać się do zdrady. Dłuższy czas wodził ją za nos, kiedy na własne oczy widziała co dzieje się w ich związku. Nagle zaczął mieć potrzebę "wolności" i późno wracał do domu. Innym razem przyłapała go na wizycie w knajpie z seksowną brunetką, kiedy miał mieć wyjazd służbowy. Nic nie bolało jej bardziej od tego, że mężczyzna jej życia szedł w zaparte i udawał, że nic się nie dzieje. Dopiero kiedy zagroziła, że odejdzie, mąż zdecydował się na terapię małżeńską.

Zdecydowali się chodzić na terapię

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie kochamy się, przestaliśmy, ale kochamy nasze dzieci. I zależy nam na walce o to małżeństwo - mówił ukochany na wspólnej wizycie u psychologa.

Chociaż żona wciąż go kocha, to po głowie chodzi jej tylko jedno: "dla mnie to trochę głupie. Nie kochać kogoś, ale jednak walczyć o małżeństwo". Mimo wszystko zdecydowała się chodzić na terapię. Mówi, że rozmawianie o tym i konfrontacja z mężem ją przerasta, ale chce zrobić to dla dzieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Odeszła w cierpieniu
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

Szkoda jej też 10 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. Idąc na terapię oczekuje głównie szacunku i tego, by mąż przyznał się do wszystkiego. Chociaż ona docenia walkę męża o małżeństwo, a szukanie pomocy u psychologa pokazuje, że nie skreślił tego związku, to jej koleżanki są innego zdania. Wierzą, że zdradzi drugi raz, że tacy jak on się nie zmieniają. Mówią, że gdy zasmakował innego, namiętnego życia, będzie za tym tęsknił i dążył do kolejnych romansów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus będzie WYGASZANE. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem
  2. Maciej Kurzajewski przeżywa ciężkie chwile. Dopiero stracił żonę, teraz padł kolejny cios
  3. Fotograf zobaczył, że panna młoda się trzęsie i natychmiast przerwał ślub. Złamał panu młodemu nos
  4. Babcia wydawała dziwne dźwięki. Powiedziała 4 słowa i świat im się zamazał, przerwali jej koszmar na żywo
  5. Ukryli prawdziwy powód eliminacji z "Tańca z gwiazdami?" Na jaw wychodzą kulisy wczorajszego odcinka

Źródło: Mamadu

Następny artykuł