Zdjęcie które Heather Whitten przed trzema tygodniami udostępniła w sieci wywołało kontrowersje. Internauci dopatrywali się w nim przejawów pedofilii. Zdjęcie niejednokrotnie było usuwane przez administrację Facebooka.

Heather, która z zawodu zajmuje się fotografią, zrobiła zdjęcie swojemu mężowi i synkowi, Foxowi, dwa lata temu. Wtedy to, w listopadzie 2014 roku, malec ciężko zachorował z powodu zakażenia salmonellą. Ojciec musiał co jakiś czas iść z Foxem pod prysznic, by zbić gorączkę i umyć chłopca.

Choć zdjęcie ma aktualnie ponad 175 tys. polubień, udostępniono je 38 tys. razy i wiele osób uważa, że wyraża czułość i miłość ojca do syna, władze portalu niejednokrotnie zdjęcie usuwały. Chodziło o treści związane z pedofilią jakie miały być zawarte w fotografii. Szczególnie administracji nie spodobała się nagość dorosłego i dziecka na jednym zdjęciu. Matka Foxa sprzeciwiała się takiej interpretacji.

„W tym obrazie nie ma przemocy ani seksu. Zaskoczyło mnie to, jak wiele osób nie zrozumiało historii. Albo też zatrzymało się na nagości, nie szukając treści” – oświadczyła autorka zdjęcia.

fot. facebook
fot. facebook

Kobieta zaprotestowała też przeciw blokowaniu przez Facebooka podobnych treści i określania ich pedofilskimi. Heather zmieniła swoje zdjęcie profilowe na takie, które ukazuje jak karmi piersiami swoje dwie małe córki.

fot. facebook
fot. facebook

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: tvp.info, facebook.com
pt

...

Zobacz również