Kobieta zauważyła nietypowy objaw raka na skórze, pokazała zdjęcie. Każdy powinien wiedzieć jak wygląda

Kobieta zauważyła nietypowy objaw raka na skórze, pokazała zdjęcie. Każdy powinien wiedzieć jak wygląda Źródło: Facebook/Lisa Royle

Niepozorne zdjęcie skrywa całą prawdę na temat raka piersi. Jeden szczegół, na który mało kto zwraca uwagę, może pozwolić wykryć raka piersi we wczesnym stadium. Gdyby kobieta nie zauważyła go odpowiednio wcześnie, jeszcze przez długi czas mogłaby się nie zorientować, że coś jest nie tak.

Kobieta zauważyła pewien nietypowy objaw raka piersi i opublikowała zdjęcie, by ostrzec wszystkie kobiety. Ten ważny sygnał może pozwolić na wykrycie nowotworu w dość wczesnym stadium choroby. Objaw, który zauważyła, jest jednym z mało znanych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest to sygnał o tym, że w organizmie dzieje się coś złego.

Kobieta odkryła nietypowy objaw nowotworu, opublikowała zdjęcie i ostrzega inne osoby

42-letnia Lisa Royle z Manchesteru czuła się zupełnie zdrowa, ale pewnego dnia zobaczyła jednak zdjęcie w mediach społecznościowych, które dało jej do myślenia. Fotografię opublikowała jej dobra znajoma. Cała sytuacja dosłownie uratowała życie kobiecie. 

Koleżanka Lisy zachorowała na raka piersi i postanowiła, że zmieści na Facebooku zdjęcie, na którym widać jeden z mało znanych objawów nowotworu piersi. Łatwe do przeoczenia, niewielkie wklęśnięcie na dole piersi może być objawem tego, że w piersi rozwija się nowotwór. Zdjęcie koleżanki zmotywowało Lisę do tego, by również się zbadać. Jak się okazało, na jej piersi widniało bardzo podobny objaw.

Kobieta była zaskoczona, natychmiast udała się do lekarza, niestety biopsja wykazała, że Lisa, podobnie jak jej koleżanka, zachorowała na raka piersi. 42-latka nie była w stanie uwierzyć w diagnozę. Mimo to postanowiła, że również opublikuje zdjęcie piersi, by ostrzec inne kobiety, w ten sposób być może ratując im życie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Nigdy nie sądziłam, że na Facebooka wrzucę zdjęcie swojej piersi, ale stwierdziłam, że skoro mam mieć ją usuniętą w przyszłym tygodniu, to mogę to zrobić. Znalazłam na niej mały objaw, który może być łatwo przeoczony w natłoku spraw. Małe wklęśnięcie. Proszę zadbajcie o swoje zdrowie i badajcie piersi. To może uratować wam życie - napisała Lisa w swoim poście na Facebooku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat właśnie przekazał informację o zagrożeniu życia i zdrowia. Wiemy, kogo dotyczy

2. Ojciec i syn trafieni piorunem. Wybrali najgorszą możliwą kryjówkę

Kobieta chciała przestrzec wszystkie kobiety, by regularnie badać swoje piersi. Choć często się o tym przypomina, wiele kobiet wciąż nie dba o siebie w tym aspekcie. Pamiętajmy, by regularnie się badać i chodzić do ginekologa oraz nie lekceważyć chociażby drobnych objawów. Może nam to uratować życie. 

Źródło: Facebook/Lisa Royle

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła uderza w Piotra w oficjalnym oświadczeniu. Celebrytka rwie zdjęcia męża i wysuwa poważne oskarżenia (FOTO)
  2. Najczęstszy błąd podczas kiszenia ogórków. Sprawdź, jak go uniknąć
  3. Sylwia Bomba pokazała, jak wygląda jej ciało po porodzie. Fanom odebrało mowę, w TV nic nie było widać
  4. Fani się martwią, informacje o zdrowiu gwiazdy M jak miłość niepokoją. "Walczymy, nie poddajemy się"
  5. Justyna Żyła nie odpuszcza, pokazała skandaliczne nagranie. Fani nie dowierzają, przesadziła?
  6. Pan młody nagle przerwał ślub. Kazał pannie młodej się odwrócić, kiedy zobaczyła, co działo się za jej plecami, zaczęła płakać

Źródło: Polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News