To on mógł zamordować 10-latkę. W sieci krąży jego zdjęcie, już wcześniej było o nim bardzo głośno

To on mógł zamordować 10-latkę. W sieci krąży jego zdjęcie, już wcześniej było o nim bardzo głośno Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Zdjęcie podejrzanego o morderstwo zostało opublikowane przez agencję detektywistyczną. Trwa obława na potencjalnego zabójcę 10-letniej dziewczynki.

Zdjęcie domniemanego sprawcy to najnowszy wątek wstrząsającej historii, którą od wczoraj żyją mieszkańcy dolnośląskiej wsi Mrowiny. Wydarzenia rodem z najmroczniejszych książek kryminalnych, wstrząsnęły całą Polską. Trwają poszukiwania mordercy 10-letniej dziewczynki. Pierwszy podejrzany już jest.

Zdjęcie podejrzanego na Facebooku. Obława trwa

Wizerunek mężczyzny podejrzanego o popełnienie zbrodni pojawił się na facebookowym profilu biura detektywistycznego Weremczuk & Wspólnicy. Agencja poinformowała, że wg. Krzysztofa Dymkowskiego, znanego jako "łowca pedofilów", człowiek ten widziany był nieopodal miejsca zbrodni.

- Jeden z mieszkańców gminy widział w pobliżu miejsca zbrodni mężczyznę, który odpowiada rysopisowi pedofila Piotra Boszko, którego już od stycznia poszukują funkcjonariusze policji z Piekar Śląskich - czytamy w komunikacie agencji Weremczuk & Wspólnicy.

O domniemanym podejrzanym już wcześniej było bardzo głośno. Piotr Boszko jest pedofilem skazanym za "obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszczanie się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadzanie jej do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania". Mieszkał w Bytomiu, jednak jego ostatnie miejsce zameldowania to Piekary Śląskie. Za popełnione do tej pory przestępstwa grozi mu kara 5 lat więzienia, jednak przez długi czas był nieuchwytny.

Detektywi oferują nagrodę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawcy. To niejedna tego typu inicjatywa - dwie anonimowe osoby oferują 10 tysięcy złotych. 

Policja nie komentuje sprawy. 40 wiadomości o podejrzanym

Policja nie chce wdawać się w szczegóły śledztwa.

- Na chwilę obecną nie mam informacji i nie potwierdzam, że ten mężczyzna jest poszukiwany do tej konkretnej sprawy - powiedział portalowi WP komisarz Dawid Marciniak.

Zdaniem prywatnych detektywów, ich informacje są dość wiarygodne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- My dostaliśmy ponad 40 różnych wiadomości od ludzi z tamtej gminy o tym, że podobny mężczyzna był widywany w tamtych okolicach i nawet zaczepiał dzieci - stwierdził w rozmowie z WP Bartosz Weremczuk. Dodaje, że agencja nie prowadzi śledztwa na własną rękę. Celem ich działań jest pomoc policji. Przyznaje, że jego biuro otrzymuje bardzo dużo zgłoszeń, które planują przekazać organom ścigania. 

Tymczasem trwa śledztwo. Dla jego dobra, policja nie podaje wielu szczegółów. Wiadomo, że zbrodnia miała podłoże seksualne, a podczas sekcji zwłok zabezpieczono ślady biologiczne. Niewykluczone, że pochodzą od zabójcy. Jeżeli rzeczywiście schwytany zostanie zasugerowany przez agencję Weremczuk & Wspólnicy podejrzany, będzie można zweryfikować jego winę. Tymczasem prokuratura ostrzega, by nie dawać wiary wszystkim informacjom, jakie pojawiają się w związku ze sprawą. Jeżeli nastąpi przełom w śledztwie, media zostaną o tym niezwłocznie poinformowane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znana polska piosenkarka ARESZTOWANA w Egipcie! Powód zwali was z nóg, to się po prostu nie mieści w głowie!
  2. Jolancie Kwaśniewskiej puściły wszystkie hamulce. Bez litości ZMIAŻDŻYŁA Annę Komorowską. Będziecie WŚCIEKLI
  3. Ponad tysiąc interwencji strażaków, straty są kolosalne. TVN podał fatalny bilans nocnych nawałnic
  4. Dramatyczne wyznanie Doroty Szelągowskiej. Wyjawiła smutne kulisy opieki nad pierwszym dzieckiem
  5. Artystka wywołała ogrom emocji w Opolu. Oburzyła wielu sposobem upamiętnienia tragicznie zmarłego Wodeckiego
  6. Kobieta w panice postawiła służby na nogi, bała się wsiąść do samochodu. Powód? Ręce opadają
     

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News