Zrobiła zdjęcie wypełnionej karty do głosowania i opublikowała. Nie przewidziała, co się stanie zaraz potem

Zrobiła zdjęcie wypełnionej karty do głosowania i opublikowała. Nie przewidziała, co się stanie zaraz potem Źródło: cocoparisienne Pixabay.com

Zdjęcie zrobione przez kobietę jest źródłem jej wielkich problemów. Nie przewidziała, że wrzucając do sieci pamiątkę z wizyty w lokalu wyborczym, ściągnie na siebie uwagę policji. Zapewne też nie spodziewała się, że zwykła fotografia spowoduje, że do jej drzwi zapukają funkcjonariusze.

Zdjęcie pozornie wydaje się niewinne, lecz poważnie narusza obowiązujące przepisy. Kobieta pokazała na nim, w jaki sposób zagłosowała i to właśnie to ściągnęło na nią ogromne problemy. Sprawą zajęła się policja, która udzieliła oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Zrobiła zdjęcie wypełnionej karty do głosowania, teraz ma kłopoty

Zdjęcie, które opublikowała, narusza zasady ciszy wyborczej. Kiedy mieszkanka Płońska w województwie mazowieckim udawała się do lokalu wyborczego, zapewne miała dobre zamiary. Być może chciała naśladować znane osoby chwalące się udziałem w wyborach prezydenckich, lecz nie przewidziała, że otwarte wyrażenie poparcia dla jednego z kandydatów jest złamaniem ciszy wyborczej i sprawą zajmą się funkcjonariusze. Możliwe, że sprawa nie znalazłaby finału na komisariacie, lecz osoba, która natknęła się na zdjęcie w mediach społecznościowych postanowiła zgłosić niedozwoloną agitację wyborczą w czasie, gdy jest to zabronione. Znany jest oficjalny komentarz policji w tej sprawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Udostępniając zdjęcie, złamała ciszę wyborczą

- Chodzi o zdjęcie, które w lokalu wyborczym wykonała mieszkanka Płońska, gdy na karcie do głosowania zaznaczała konkretnego kandydata. Następnie zdjęcie to zamieściła na jednym z portali społecznościowych. Zawiadomienie w tej sprawie złożył mieszkaniec Płońska, który zauważył zdjęcie, przeglądając portal - powiedział cytowany przez portal Interia kom. Robert Górczyński z płońskiej Komendy Powiatowej Policji.

Wcześniej Komenda Główna Policji opublikowała informacje dotyczące wszystkich zgłoszonych incydentów wyborczych, tylko do godziny 14 odnotowano ich blisko 400. Kobieta odpowie teraz za złamanie art. 498 Kodeksu wyborczego, który głosi, że między końcem kampanii wyborczej a końcem ciszy wyborczej, nie wolno dopuszczać się żadnej agitacji wyborczej w stosunku do żadnego z kandydatów.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy już zagłosowali. Uwagę wszystkich skupił jeden szczegół, nie mogli oderwać oczu

2. Karetka czołowo zderzyła się z samochodem osobowym. W środku był pacjent

Może się to skończyć sporą grzywną

Kobieta nie spodziewała się, że udostępnienie w mediach społecznościowych zdjęcia wypełnionej karty wyborczej ściągnie na nią aż takie problemy. Teraz grozi jej grzywna nawet do 5 tys. złotych, pozornie zwykłe zdjęcie ściągnęło na nią ogromne kłopoty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielki pokaz patriotyzmu Justyny Kowalczyk. Opowiedziała, ile jechała na wybory, wielkie brawa
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. KGP już teraz przekazała porażające informacje dot. wyborów. Liczby mówią same za siebie
  4. Skandal podczas konferencji PKW na żywo. Przewodniczący zakpił na oczach milionów Polaków
  5. Zajrzeli do otwartego grobu i pobledli. Widok przeszedł ich najśmielsze oczekiwania
  6. Kinga Duda nie dostała karty i musiała w pośpiechu opuścić lokal wyborczy. Wiemy, co działo się później

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News