Była jedną z największych polskich gwiazd. Poznajecie, kto jest na zdjęciu?

Była jedną z największych polskich gwiazd. Poznajecie, kto jest na zdjęciu? Źródło: Facebook.com tamtapolska

Zdjęcie sprzed lat trafiło do sieci, internauci nie mogli uwierzyć w to, kto znajduje się na fotografii. Kiedyś była ogromną gwiazdą, zarówno w Polsce, jak i na świecie, dziś wiele osób zapomniało już o wybitnej wokalistce.

Zdjęcie przedstawia młodą gwiazdę, była jedną z najbardziej znanych polskich śpiewaczek na świecie, dziś już wiele osób o niej zapomniało. Internauci nie mogli uwierzyć w to, kto znajduje się na fotografii, którą opublikował na Facebooku profil "Tamta Polska".

Zdjęcie poruszyło internautów, wielu z nich nie rozpoznało gwiazdy

Fotografia, którą opublikował na swojej facebookowej stronie profil "Tamta Polska", pochodzi z młodości Violetty Villas, jednak ciężko rozpoznać gwiazdę na tym zdjęciu. Śpiewaczka nie ma na niej swojej charakterystycznej burzy blond loków ani mocnego makijażu. Ubrana jest w szarą garsonkę, a włosy skrywa pod jasnym kapeluszem. Fani nie mogli uwierzyć, że to właśnie podziwiana niegdyś na całym świecie śpiewaczka i osobowość sceniczna, która na zawsze wpisała się w historię polskiej muzyki.

Violetta Villas przyszła na świat 10 czerwca 1938 w belgijskiej miejscowości Heusy jako Czesława Cieślak. Od dziecka uczyła się śpiewu i muzyki, a w 1956 roku podjęła naukę śpiewu solowego w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej w Szczecinie. Zadebiutowała w Polskim Radiu w 1961 roku. Była jedną z najbardziej cenionych polskich śpiewaczek, nie tylko w kraju, ale również zagranicą. 

Zdjęcie przedstawia młodą Violettę Villas

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wokalistka miała słuch absolutny, a jej głos klasyfikowano jako sopran koloraturowy. Potrafiła grać na fortepianie, puzonie i skrzypcach. W prasie francuskiej i amerykańskiej określano ją jako "głos ery atomowej" oraz "biały kruk wokalistyki światowej". Choć odniosła ogromny sukces, umarła w samotności i zapomnieniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus na pogrzebie. Sanepid pilnie szuka uczestników

2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Z wakacji nad Bałtykiem wrócili zakażeni

3. Największa liczba zachorowań od początku epidemii. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Gwiazda została znaleziona martwa 5 grudnia 2011 roku w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Śmierć legendy owiana jest tajemnicą, prokuratura prowadziła w tej sprawie dochodzenie. W 2019 ujawniono, że zgon wokalistki poprzedzała kilkunastogodzinna agonia. Villas miała cierpieć m.in. na marskość wątroby, miażdżycę i przejść udar mózgu. Pochowano ją 19 grudnia 2011 roku na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

- Urodziła się nie wtedy, gdy jej talent mógł zostać wykorzystany najlepiej, jak można było. Potem życie pełne wzlotów i upadków i smutny koniec - skomentowała zdjęcie jedna z fanek gwiazdy.

- Cudowny głos, ale niestety wpadła w nieodpowiedni repertuar i nieodpowiednie ręce i potem było za późno... Szkoda tak wspaniałej artystki - dodała kolejna wielbicielka śpiewaczki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy do końca wierzyli, niestety nie żyje. Polskę obiegła najgorsza wiadomość
  2. Skandal. Napadł prezenterkę w pociągu, chciał ją zgwałcić na oczach 6-letniego syna
  3. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje ważny polski duchowny
  4. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  5. Zmarł bohater filmów Krzysztofa Kononowicza. Zmagał się z nałogiem

Źródło: Facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News