Krytyczna sytuacja w polskim mieście, konieczny sztab kryzysowy. Zdjęcia przerażają, niestety do końca jeszcze daleko

Krytyczna sytuacja w polskim mieście, konieczny sztab kryzysowy. Zdjęcia przerażają, niestety do końca jeszcze daleko Źródło: facebook.com OSP KSRG Leszczyna - Ochotnicza Straż Pożarna

Zdjęcia z polskiego miasta przyprawiają o gęsią skórkę. Sytuacja jest dramatyczna, konieczne było powołanie sztabu kryzysowego. Niestety, wszystko wskazuje na to, że do końca jeszcze daleko. Mieszkańcy przeżywają horror.

Koszmarne zdjęcia obiegają media, zapierając dech w piersiach. Ostatnie dni przyniosły w jednym z polskich miast niewyobrażalne zniszczenia. Lokalna społeczność przechodzi trudne chwile, a służby pracują nieprzerwanie. Wygląda jednak na to, że sytuacja nie tak szybko ulegnie poprawie - w kolejnych dniach może być jeszcze gorzej.

Dramatyczne zdjęcia z polskiego miasta. Konieczne było powołanie sztabu kryzysowego 

Od ponad tygodnia burze w naszym kraju nie ustępują. Każdego dnia mieszkańcy zmagają się z porywistymi wiatrami i ulewami, które niosą ze sobą coraz większe szkody. Wody w rzekach czy jeziorach zaczyna drastycznie przybywać, co prowadzi m.in. do zalania ulic czy domów. Na facebookowym profilu OSP KSRG Leszczyna - Ochotnicza Straż Pożarna pojawiły się zdjęcia z Łapanowa w powiecie bocheńskim w Małopolsce.

Sytuacja jest tam dramatyczna. Okolica została całkowicie zalana, a mieszkańcy pozostają bezradni. Służby robią, co mogą, by zapanować nad zniszczeniami, ale niestety, każdego wieczora burze powracają, utrudniając pracę. Jak informuje Polsat News, na miejscu powołano sztab kryzysowy. 

- Na miejscu został powołany sztab kryzysowy, który zastanawia się jak usunąć dużą ilość wody z centrum miejscowości - mówił dla Polsat News rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Bochni, podkom. Łukasz Ostręga. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z uwagi na trwające od kilku dni burze w nocy z soboty nadzielę w tamtejszej rzece nagromadziła się porażająca ilość wody, która niebawem zaczęła zalewać wszystko, co znajdowało się w okolicy. Zniszczony został m.in. żłobek, centrum kultury oraz dwa kościoły, w tym jeden zabytkowy. Lokalna społeczność jest przerażona tym bardziej, że synoptycy zapowiadają kolejne burze w najbliższych dniach. Jeżeli nie przestanie padać, sytuacja będzie wręcz niemożliwa do opanowania. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zwołano sztab zarządzania kryzysowego. Na miejscu jest już Andrzej Duda

2. Ceny za usługi w kościele drastycznie poszły w górę. Znamy nowe stawki, będziecie zaskoczeni

Woda dotarła również do pobliskich domostw. Niektórzy mieszkańcy stracili swój dorobek. Jedna z mieszkających w Łapanowie kobiet relacjonowała dla Polsat News, że gdyby żywioł trwał o 10-15 minut dłużej, nie zdołałaby wydostać z domu śpiącego wnuka. 

- Kobieta w ostatniej chwili ostrzegła swoją rodzinę, że nadchodzi kataklizm - mówiła w rozmowie z Polsat News.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Popisywał się na wakacjach przed dziewczyną, aż kelner przyniósł mu paragon na 700 zł. Upokarzające do granic możliwości
  2. Marcin Gortat pojawił się w TVP i powiedział o powiększeniu rodziny. Mówi o wymaganiach względem partnerki
  3. Już nie ma odwrotu, premier podjął decyzję. Lada dzień w życie wejdą trzy kluczowe zmiany, obejmą tysiące Polaków
  4. 11 osób trafiło do szpitala, potwierdzono też ofiarę śmiertelną. Doszło do tragicznych wydarzeń, porażające wiadomości z zagranicy
  5. Ciężko chora Agatka została haniebnie skrzywdzona. Rodzina błaga o pomoc, sytuacja jest beznadziejna
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News