Drugiego dnia Igrzysk w Rio odbył się mecz siatki plażowej kobiet pomiędzy reprezentacjami Niemiec i Egiptu. To jednak nie aspekty sportowego wydarzenia zapadły w pamięć fanom sportu, a diametralne różnice kulturowe obydwu drużyn. W sieci pojawiło się zdjęcie, które natychmiast zrobiło furorę. 

Podczas drugiego dnia Igrzysk Olimpijskich w Brazylii został rozegrany mecz siatkówki plażowej kobiet pomiędzy drużynami z Niemiec i Egiptu. Reprezentantki naszego zachodniego sąsiada bez problemu poradziły się Egipcjankami pokonując je 2:0.

To jednak nie aspekty wydarzenia sportowego zapadły w pamięć fanom i komentatorom plażowego sportu, a ogromna różnica kulturowa jaką można było zaobserwować.

Chodzi o strój w jakich wystąpiły siatkarki. Te z Niemiec były ubrane w typowe dla tego sportu (przynajmniej w kulturze zachodniej) bikini, zaś reprezentantki Egiptu były odziane od stóp do głów, w długie rękawy i spodnie. Na ich głowach natomiast znalazły się bardzo popularne w Egipcie chusty tj. al-amira.

Gdy tylko zdjęcie zostało opublikowane, wywołało lawinę komentarzy i zaczęło być podawane dalej przez tysiące internautów. Większość opinii skupiała się wokół stwierdzeń mówiących o zderzeniu cywilizacji i kultur.

germ

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również