Wszystko jasne! Sejm zdecydował o losie Szydło, Kaczyński zaskoczył wszystkich

Wszystko jasne! Sejm zdecydował o losie Szydło, Kaczyński zaskoczył wszystkich

W Sejmie od rana toczyła się debata w sprawie wniosku o wotum nieufności wobec premier Beaty Szydło i jej rządu. Sejm właśnie zagłosował. Jarosław Kaczyński zaskoczył wszystkich

Sejm zagłosował i miażdżącą przewagą odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Oznacza to, że pozostaje ona na swoim stanowisku. Wniosek został odrzucony przede wszystkim głosami Prawa i Sprawiedliwości. Podobnie jednak zagłosowali przedstawiciele niektórych kół i niezależni posłowie. Za przyjęciem wniosku głosowali posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Kaczyński zaskoczył wszystkich

Wiele wskazuje na to, że Beata Szydło swoim stanowiskiem nie będzie już cieszyć się zbyt długo. Dziś w partii ma zostać podjęta decyzja o jej dymisji i przejęciu rządu przez nowego premiera. ZOBACZ TAKŻE: Szydło totalnie puściły hamulce w Sejmie. Prezes Kaczyński aż wstał Niemniej jednak Jarosław Kaczyński, który będzie decydował o rekonstrukcji, zaskoczył wszystkich swoim zachowaniem po głosowaniu. Mianowicie Kaczyński zdążył się wcześniej przygotować do tego wyniku głosowania. Po odrzuceniu wniosku o wotum nieufności wobec rządu przez Sejm, podszedł do szefowej rządu i wręczył jej wspaniały bukiet kwiatów. To zachowanie, zwłaszcza w kontekście planowanej dymisji Szydło, było naprawdę zaskakujące.

Pilne spotkanie

W trakcie debaty sejmowej o wniosku w sprawie wotum nieufności, Beata Szydło opuściła salę sejmową. Wypowiedziała się na samym początku, a następnie musiała wyjść. Podobnie uczynił Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Ich wspólne wyjście było spowodowane wezwaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę na pilne spotkanie do Pałacu Prezydenckiego. Miało się ono zacząć o 9.30, jednak opóźniło się o około pół godziny. ZOBACZ TAKŻE: Dzieje się! Duda z rana zszokował wszystkich, Szydło i Kaczyński pędzą do Pałacu Jak stwierdził rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, spotkanie dotyczyło spraw bieżących, przede wszystkim właśnie rekonstrukcji rządu. Niestety Krzysztof Łapiński nie udzielił prawie żadnych informacji o konkretnych zmianach personalnych. Podkreślił jedynie, że prezydent wyraził pragnienie jak najszybszego zakończenia dyskusji o rekonstrukcji rządu.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News