Zdalne nauczanie, decyzja Morawieckiego
unsplash.com Scott Webb
Weronika Wasiak - 6 Listopada 2020

Decyzja premiera Morawieckiego już obowiązuje. Wiadomość dotyczy wszystkich uczniów

Zdalne nauczanie jednak dla wszystkich uczniów! Decyzja premiera Morawieckiego właśnie weszła w życie, wielu się jej nie spodziewało.

Zdalne nauczanie początkowo wprowadzono w połowie marca, czyli u schyłku epidemii. Chociaż trwać miało przez zaledwie kilka tygodni, w takim trybie uczniowie zakończyli już rok szkolny. Później przyszły wakacje, w czasie których rząd zadecydował, że od 1 września dzieci wracają do nauki stacjonarnej.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Informacja odbiła się głośnym echem, a opinia publiczna z przerażaniem obserwowała dynamicznie rozwijającą się epidemię i domagała się przywrócenia edukacji w trybie zdalnym. Władze zdawały się długo odwlekać tę decyzję w czasie, ale w końcu, gdy Polska znalazła się w strefie czerwonej, szkoły zostały zamknięte.

Decyzja Morawieckiego właśnie weszła w życie. Zdalne nauczanie dotyczy prawie wszystkich uczniów

Gdy ponownie zamknięto szkoły, dla wszystkich sporym zaskoczeniem było, że rząd zamknął je tylko częściowo i uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych nadal uczęszczają na lekcje w placówkach. Stacjonarnie pracowały również przedszkola, z kolei klasy 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczyły się w domach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Przed kilkoma dniami, w czasie konferencji prasowej, Mateusz Morawiecki przekazał, że nauka w trybie zdalnym zostaje wydłużona do 29 listopada, a także, że obejmie dzieci z klas 1-3.

Rozporządzenie w sprawie wydłużenia takiej formy edukacji wchodzi w życie w najbliższy poniedziałek, 9 listopada, co oznacza, że jeszcze dziś i jutro najmłodsi uczniowie pracować będą stacjonarnie.

Jak przytacza Polskie Radio, "szkoły podstawowe mają obowiązek zapewnienia opieki dla uczniów klas 1-3, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z epidemią". Ponadto, w placówkach będą mogły odbywać się konsultacje dla uczniów, którzy już za kilka miesięcy przystąpią do egzaminu maturalnego lub ósmoklasisty.

Na terenie szkoły będzie też możliwe przeprowadzanie olimpiad, turniejów i konkursów. Serwis zaznacza również, że w trybie niezmiennym będą pracować przedszkola i internaty.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Nie żyje gwiazda ”Titanica” i ”Powrotu do przyszłości”. Fani są zdruzgotani, odeszła legenda

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Przypominamy także, że zgodnie z najnowszymi obostrzeniami, które obowiązywać będą od najbliższej soboty, 7 listopada, zamknięte zostaną galerie handlowe, muzea, kina czy teatry. Sklepy spożywcze, apteki itp. nadal pozostają otwarte.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Bezdomnemu zostały 2 miesiące życia. Jego ostatnia wola sprawia, że łzy płyną po policzkach
  3. Przekazano tragiczną wiadomość, nie żyje były piłkarz Korony Kielce. Miał tylko 51 lat
  4. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  5. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  6. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  7. Olbrzymia wpadka ABW. Skutki pomyłki mogą okazać się dla kontrwywiadu opłakane
  8. 26-letni Joe Biden wywołał zachwyt na całym świecie. Internauci nie mogą oderwać wzroku od zdjęcia z młodości
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News