Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum

Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum Źródło: Pikio.pl

W jednej z polskich szkół licealnych sytuacja wygląda fatalnie. Pilnie wprowadzona została zdalna nauka dla uczniów. Decyzję o zmianie trybu nauczania została podjęta przez dyrektorkę placówki po uprzedniej zgodzie odpowiednich organów.

Dramatyczna sytuacja w jednym z lubelskich liceów. Jest to pierwszy taki przypadek w mieście. Natychmiast została wprowadzona zdalna nauka dla bezpieczeństwa innych uczniów oraz pracowników. O zmianie trybu nauczania zadecydowała dyrektorka placówki. Wcześniej musiała jednak uzyskać zgodę odpowiednich organów. 

Pilnie wprowadzona nauka zdalna w jednej z lubelskich szkół

Jeden z uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie okazał się chory na koronawirusa. Sanepid wyraził więc zgodę na wprowadzenie nauczania zdalnego, jednak nie da całej szkoły, a dla trzech klas. Jest to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem u ucznia w szkole.

O czasowym zawieszeniu zajęć stacjonarnych zadecydowała dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie w związku z sytuacją epidemiologiczną. Jeden z maturzystów okazał się być zakażony koronawirusem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Po uzyskaniu zgody prezydenta Lublina oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie zawieszam, w okresie od dnia 7 września 2020 r. do dnia 14 września 2020 r., zajęcia wszystkich uczniów klasy 3g oraz zajęcia chłopców w klasach 3c i 3f - poinformowała Małgorzata Klimczak, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im.Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. 

Dzięki uzyskaniu zgody prezydenta Lublina oraz pozytywnej opinii sanepidu uczniowie z wybranych klas będą mieli zajęcia w trybie zdalnym. Opisany przypadek jest pierwszym przypadkiem zakażenia ucznia w lubelskiej szkole. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna wiadomość rządu, ministerstwo potwierdziło koszmarne doniesienia. Jest coraz gorzej

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur

Podobny przypadek pojawił się jednak w innej miejscowości w Polsce - Dęblinie. U nauczyciela wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie wykryto koronawirusa. Pedagog był na rozpoczęciu roku szkolnego oraz miał kontakt z klasą, dlatego szkoła od poniedziałku funkcjonuje w trybie zdalnym. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dobre wiadomości dla emerytów. Wiemy o ile wzrośnie emerytura minimalna w przyszłym roku
  2. Samolot przyszłości wzbił się w powietrze. Wygląda jak statek kosmiczny i jest ekologiczny
  3. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  4. Z ostatniej chwili: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nagłą zmianę. Obejmie wszystkich bez wyjątku
  5. Dzieje się teraz. W kolejnych szkołach w Polsce zmuszają dzieci do jednej rzeczy, rodzice dowiadują się za późno
  6. Prosta i smaczna surówka z kapusty pekińskiej. Perfekcyjny dodatek do każdego obiadu

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News