Szykuje się przełom. Komisja smoleńska wreszcie zakończy pracę? Do gry wkroczyli amerykańscy naukowcy.  Chcą wszystko wyjaśnić przy zastosowaniu nowoczesnej technologii.

Jest przełomowa decyzja. Amerykańska National Institute For Aviation Research zamierza wyjaśnić przebieg katastrofy smoleńskiej. Znaleźli na to sposób.

Komisja smoleńska zyskała wsparcie amerykańskich naukowców

ZOBACZ TAKŻE: Będzie się działo. Wyciekła tajna instrukcja ws. Smoleńska

Wspomniana instytucja to jednostka naukowa uniwersytetu w Wichita w Kansas. Zajmuje się ona badaniem przebiegu wypadków lotniczych. Wchodzący w jej skład naukowcy mają wykorzystać nowoczesne technologie.

Co planują Amerykanie? Otóż chcą stworzyć wirtualny model samolotu Tu-154M, tym samym pomagając komisji smoleńskiej w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy.

W tym celu pięciu amerykańskich naukowców przybyło do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Do badań udostępniono im wszystkie części bliźniaczej maszyny Tu-154M.

Specjaliści z USA chcą wszystko wyjaśnić

ZOBACZ TAKŻE: Były ekspert smoleński życzy śmierci Kaczyńskiemu. „ZDECHNIJ DZIADU”

Fachowcy z USA pojawili się z półtonowym bagażem specjalistycznego sprzętu. Za pomocą między innymi profesjonalnych skanerów mają stworzyć w trójwymiarze wirtualną makietę samolotu.

Amerykanie chcą zbadać przebieg wypadku i wyjaśnić proces przemieszczenia się szczątków tupolewa. Wnioski przekażą podkomisji smoleńskiej.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON