Kalifornijski sąd wydał zgodę na proces przeciwko Facebookowi. W zbiorowym pozwie zarzuca się społecznościowemu gigantowi inwigilację użytkowników portalu, w tym skanowanie prywatnych wiadomości w celu dopasowania treści reklamowych.

Zbiorowy pozew wpłynął do kalifornijskiego sądu w 2013 roku, po tym gdy okazało się, że Facebook skanuje prywatne wiadomości swoich użytkowników w poszukiwaniu linków odsyłających do innych stron oraz treści sugerujących zainteresowanie użytkownika zakupem konkretnego towaru. Zebrane informacje miały być sprzedawane reklamodawcom, którzy dostosowywali swoje oferty do potrzeb użytkowników portalu społecznościowego.

Portal Marka Zuckerberga broni się zapewniając, że każdy użytkownik serwisu został poinformowany o wykorzystywaniu jego prywatnych informacji i wiadomości w celu „analizy danych”. Sędzia rozpatrujący wniosek o proces odrzucił jednak taką argumentację uzasadniając swoją decyzję tym, że użytkownicy portalu nie byli wystarczająco jasno informowani o takich praktykach.

Facebook na razie nie komentuje decyzji sądu.

źródło: informationng.com

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.