ziobro(1)
fot. wikimedia.org
Karol Zaborowski - 24 Grudnia 2018

Zbigniew Ziobro szeryfem Polski? Zatrzymania na pokaz i zastraszanie

Zbigniew Ziobro bez wątpienia wie doskonale jak pokazać opinii publicznej, że nie ma z nim żartów. Przez niektórych jest wręcz nazywany szeryfem. Jednak jakie działania dokładnie stosuje minister?

Zbigniew Ziobro sprawuje funkcje ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego od 2015 roku. Przez te trzy lata udowodnił wszystkim swoją skuteczność. Oczywiście na gruncie prawniczym i w sądach wszystko wygląda zupełnie inaczej. Prokurator podobnie jak sędzia ma wgląd w kartoteki, wszelkie zeznania i dowody. Do nas trafiają jedynie strzępki tych informacji. W takim razie, jak Ziobro buduje swoją renomę wśród społeczeństwa?

Szeryf Zbigniew Ziobro

Podczas pełnienia władzy, przez rząd PiS byliśmy świadkami wielu afer, które szerokim echem rozniosły się po całej Polsce. Oczywiście członkowie rządu i partii cały czas nas zapewniają, że zbierane są kolejne dowody w tych sprawach, a prokuratura zatrzymała coraz to nowych oskarżonych. Jednak są to jedynie słowa, które przemawiają do bardzo małej ilości osób. W takich wypadkach ważne są czyny i upowszechnianie ich, aby ludzie wiedzieli, że coś się dzieje. Rzecz jasna tego typu sprawy ciągnął się całymi latami, a doprowadzenie ich do końca często przypomina walkę z wiatrakami. Jedną z bardziej znanych afer, która wyszła na jaw za czasów rządu PiS, jest ta związana ze spółką GetBack. Oskarżonych w niej zostało wiele osób, a przynajmniej takie informacje podaje prokuratura. Dodatkowo przeprowadzono w niej bardzo widowiskowe zatrzymania. Oczywiście głównymi bohaterami w nich byli mili panowie w kominiarkach, którzy o 6 rano zjawili się pod drzwiami oskarżonych i zatrzymali ich, uwieczniając wszystko. Co więcej, zostali oni osadzeni w areszcie, gdzie przebywają już od wielu miesięcy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jan Paweł IIJan Paweł II w ostatnich chwilach życia. 9 zdjęcie będzie prawdziwym wstrząsem dla KatolikówCzytaj dalej
Tego typu postępowanie według wielu osób ma na celu jedną rzecz. A mianowicie wymusić zeznania, bo bądźmy szczerzy, biznesmeni z kwotami na kontach, o których nam się nawet nie śniło, raczej nie przywykli do norm panujących w polskich więzieniach. Nie można też zapominać o współwięźniach, którzy nie zawsze muszą być dobrymi kumplami spod celi. To wszystko sprawia, że dla wielu Polaków działania resortu, za który odpowiada Ziobro, stają się niemalże namacalne. A tak powszechne przechwalanie się dokonaniami buduje poczucie, że minister nad wszystkim panuje. Nie da się ukryć, że przydomek szeryfa w tym wypadku jest jak najbardziej uzasadniony.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To może stać się w Twoim domu! Niebezpieczeństwo, służby ostrzegają
  2. Dziś na ulicach będzie niebezpiecznie. Wysłano ostrzeżenia
  3. Tajemnicza śmierć studenta w Krakowie. Makabryczne odkrycie zwłok w akademiku
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  5. Ile zarabia Małgorzata Foremniak? Zarobki ma bajeczne
Dziecko RossmannaRossmann powinien to nagłaśniać! Kosmetyki niebezpieczne dla dzieci w sprzedażyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News