ziobro
fot. wikimedia.org
Karol Zaborowski - 20 Maja 2018

Nie do wiary. Policzono, ilu sędziów padło ofiarą Ziobry, PORAŻAJĄCA liczba

Zbigniew Ziobro poprzez ustawy przeprowadził masową reformę polskiego sądownictwa. Nikt nie spodziewał się jednak, że przeprowadzono ją na taką skalę. Dane zostały ujawnione przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". Tylu sędziów padło ofiarą Ziobry. Ta liczba poraża. 

Członkowie stowarzyszenia udali się do ministerstwa sprawiedliwości, aby dowiedzieć się, na jaką skalę nastąpiły zmiany na najwyższych stanowiskach w sądownictwie w ostatnich miesiącach. To, co udało się im ustalić, zdumiewa. Odpowiedź, jaką otrzymali, zajmuje 15 kartek. Jej główną treścią jest przerażająco długa lista nazwisk. Są tam zamieszczone nazwiska byłych prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych oraz wojskowych, a także ich zastępców. Wśród nich są także osoby, które same zrezygnowały ze swoich stanowisk.

Zbigniew Ziobro: kolosalna skala ofiar jego reform

Co jakiś czas informowano Polaków o kolejnych odwołaniach najważniejszych osób. Jednak nikt nie spodziewał się tak wielkiej skali tych zmian. Wszystko zaczęło się we wrześniu ubiegłego roku. Według mediów Zbigniew Ziobro bez żadnych konsultacji odwołał trzech wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie. Zarząd twierdził, że stało się to na wniosek Joanny Bitner. Ona jednak zaprzeczyła tym doniesieniom. Potem już wszystko potoczyło się iście ekspresowym tempem. Prezes sądu w Krakowie został zwolniony podczas jego urlopu wypoczynkowego. O wszystkim dowiedział się przez telefon. Następni byli prezesi sądu w Żorach, których zwolniono pod pretekstem słabej efektywności. Jenak według doniesień przodowali oni w statystykach. W piśmie przekazanym Stowarzyszeniu Sędziów Polskich "Iustitia" widnieje ponad 200 nazwisk odwołanych osób oraz tych, które zrezygnowały same. Wszyscy wiedzieli, że zmiany są duże, ale nikt nie spodziewał się czegoś takiego. Pierwsza była ustawa o sądach powszechnych. Jest to jedna z trzech ustaw, które Sejm przyjął w lecie ubiegłego roku. Pozostałe dwie nie zostały zatwierdzone przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawy wywołały masę kontrowersji w środowisku sędziów. Nie obyło się też bez strajków. Według internautów obawy były uzasadnione. Zbigniew Ziobro w ten sposób utworzył swoje własne sądy podległe tylko jemu.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Burda podczas wizyty prezydenta Dudy! Zrobili mu wstyd na cały świat
  2. Jutro miliony Polaków będzie miało problem! Mogą stracić wszystko
  3. Senator ujawnił działania PiS-u. „Prokuratura znęca się psychicznie nad moją rodziną”
pluskwyMasz na skórze takie ugryzienia? To sprawka...Czytaj dalej
Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News