Zbigniew Ziobro jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnym ministrem sprawiedliwości w historii III RP. Skrajne emocje wśród wyborców prowokują przede wszystkim pomysły polityka związane z reformą sądownictwa. Co ciekawe, bliski współpracownik członka rządu Mateusza Morawieckiego przekierował właśnie wzrok Polaków na całkowicie inny problem, szokując swą wypowiedzią na temat pedofilii w Kościele.

Zbigniew Ziobro objął stanowisko szefa Ministerstwa Sprawiedliwości 16 listopada 2015 roku. Pomimo wielu przetasowań w składzie rządu, polityk pozostał przy pełnionej przez siebie funkcji, konsekwentnie wprowadzając w życie coraz bardziej kontrowersyjne pomysły, które dzieliły Polaków.

Zbigniew Ziobro zgadza się z opinią współpracownika na temat pedofilii w Kościele? Wyborcy zadziwieni

Tym razem to nie sam minister, ale jego bliski współpracownik wprawił w osłupienie ogromną część polskiej opinii publicznej. W czasie, kiedy coraz głośniej i bardziej stanowczo mówi się o problemie, jaki stanowi pedofilia wewnątrz Kościoła, rzecznik resortu wyraził bowiem bardzo niepopularną opinię. Na Twitterze rozpętała ona natychmiast prawdziwą burzę.

Jan Kanthak, który pełni obecnie funkcję szefa gabinetu politycznego Zbigniewa Ziobry, pojawił się jako gość w programie „Tak Jest” na antenie popularnego kanału informacyjnego – TVN24. Warto zaznaczyć, że działacz startuje w zbliżających się wyborach samorządowych 2018 na członka Rady Miasta Gdańska z pierwszego miejsca na listach Zjednoczonej Prawicy.

Kanthak twierdził na wizji stanowczo, że dyskusja dotycząca problemu molestowania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne jest wykorzystywana przeciw Kościołowi jako element „mody na antyklerykalny atak”. Jak się ostatecznie okazało, to właśnie opinia polityka na temat ewentualnego powołania niezależnej komisji, która zajęłaby się badaniem problemu, wywołała wśród widzów największe emocje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polscy księża, którzy dopuścili się okropnych rzeczy [ZDJĘCIA]

Pedofilia w Kościele schodzi na dalsze tory? Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości szokuje

– Liczy się czyn, a nie zawód. (…) Należałoby stworzyć komisje wśród nauczycieli, których jest z pewnością więcej niż księży – powiedział z pełnym przekonaniem Kanthak, próbując prawdopodobnie w ten osobliwy sposób przenieść dyskusję z tematu pedofilii w Kościele na całkowicie inną, nową płaszczyznę.

Wielu wyborców potraktowało opinię rzecznika Ministerstwa Sprawiedliwości jako realne zbanalizowanie, czy nawet zignorowanie problemu. Sam Kanthak nie odpowiedział na krytykę ze strony internautów. Przedstawiciele resortu pod kierownictwem Zbigniewa Ziobry poinformowali za to media, że nie dysponują raportem zawierającym statystyki dotyczące zawodów, które wykonywali przestępcy seksualni zanim trafili do więzień.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najgorsza wyborcza awantura tej dekady! „Won śmieciu, SKURW*SYNU, śmierdzi ci z gęby!
  2. Gdzie dokonać aborcji w Polsce? Ile kosztuje? Dane zwalają z nóg
  3. To dlatego Kubica wybaczył Morawieckiemu?! Ujawniono sensacyjną ofertę rządu dla kierowcy
  4. Koszmar stanie się prawdą? Polacy narażają swoje zwierzęta na choroby i śmierć
  5. Jarosław Kaczyński lansuje się na ciągnik. Wyborcy przecierają oczy ze zdumienia

Czy Zbigniew Ziobro jest dobrym ministrem sprawiedliwości?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Pogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwa