Ziobro oskarża ich o śmierć ojca. Nowe wątki w sprawie

Ziobro oskarża ich o śmierć ojca. Nowe wątki w sprawie Źródło: YouTube - Polskie Radio

Zbigniew Ziobro niewątpliwie zalicza się do czołówki najważniejszych polskich polityków. Minister sprawiedliwości tym razem pojawił się w sądzie z zupełnie innej przyczyny, niż zazwyczaj. Sprawa dotyczy ojca polityka, o którym było głośno wiele lat temu.

Zbigniew Ziobro najczęściej występuje w roli osoby, która doprowadza do wielu nowych rozpraw sądowych. Tym razem było jednak zupełnie inaczej, bo mężczyzna musiał stawić się w miejscu rozstrzygania sporów z powodu sprawy prywatnej, która trwa od bardzo wielu lat i wciąż nie doczekaliśmy się wyroku, który ostatecznie rozwiązałby sprawę. Tym razem może dojść do przełomu.

Wszystko przez nowe fakty, które pojawiły się w sprawie ojca Zbigniewa Ziobry. Jerzy Ziobro zmarł w 2006 roku na skutek powikłań po zabiegu, jednak rodzina mężczyzny uważa, że całkowitą winę za śmierć ponoszą lekarze, którzy nie dochowali wszelkich środków bezpieczeństwa, by ratować życie pacjenta. Polityk uważa, że w tej sytuacji sprawę powinien rozwiązać sąd.

Zbigniew Ziobro znów w sądzie

Polityk od lat związany z Prawem i Sprawiedliwością po raz kolejny pojawił się w sądzie w celu zeznawania w trakcie rozprawy wyjaśniającej przyczyny śmierci jego ojca. Do fatalnego wydarzenia doszło w 2006 roku, gdy po udanej operacji stan zdrowia mężczyzny nagle się pogorszył, co ostatecznie zakończyło się jego śmiercią. Zbigniew Ziobro do dziś ma żal do lekarzy, bo jego zdaniem nie zadbali oni odpowiednio o stan zdrowia ojca po zakończeniu zabiegu.

Przed sądem zeznawać ma biegły, którym w tej sprawie jest profesor Tadeusz Krzemiński. Obie strony mogły wystosować listę pytań od mężczyzny, na które ten mógłby odpowiedzieć przed sądem. Pozwoliłoby to jednoznacznie ocenić przyczyny śmierci i przyznać rację którejkolwiek ze stron. 

- Oskarżycielka posiłkowa przygotowała listę pytań i za pośrednictwem Sądu przesłała ją biegłemu. Obrońcy i oskarżeni przeciwnie - nie zadali dodatkowych pytań, wykraczających poza wcześniej ustalony zakres zagadnień, do których miał się ustosunkować biegły. Prof. Krzemiński na rozprawie złożył swoją opinię - mówi Wirtualnej Polsce Adam Gomoła, pełnomocnik rodziny Zbigniewa Ziobro zajmujący się sprawą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zbigniew Ziobro oskarża lekarzy

- Sąd nie zdążył nawet jej ujawnić, gdy ze strony obrońców posypały się zarzuty, że opinia profesora Krzemińskiego jest nic nie warta, gdyż autoryzować ją powinno pozostałych piętnastu biegłych, którzy w tym celu powinni zostać wezwani na rozprawę. Sąd nie znalazł podstaw do kwestionowania opinii przygotowanej na dzisiejszą rozprawę przez biegłego Krzemińskiego - dodaje Gomoła, opowiadając o przebiegu rozprawy.

Problem poruszany podczas rozprawy jest o tyle poważny, że język, jakim posługuje się biegły, jest zbyt specjalistyczny, a sąd nie jest w stanie przyjąć jego opinii przedstawionej właśnie w ten sposób. Zanosi się na to, że doczekamy się kolejnych rozpraw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dominika Gwit zaczynała jako nastolatka szukająca sponsora. To był jej bilet do show-biznesu!
  2. Piotr Fronczewski miał romans ze zjawiskowo piękną aktorką! To wiele go kosztowało
  3. Ogromna fala hejtu na Żyłę po wczorajszym TzG. "Tragedia to mało powiedziane"
  4. Niskie emerytury to nie wszystko. Prawdziwy dramat osób w starszym wieku, NIK ujawnia
  5. Magda Gessler całkowicie zmieniła swoją dietę! Fani się martwią

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News