Karczewski broni Zbigniewa Ziobro. "Gdyby wiedział o hejcie, podałby się do dymisji"

Karczewski broni Zbigniewa Ziobro. "Gdyby wiedział o hejcie, podałby się do dymisji" Źródło: Wikimedia Commons/Adam Guz/ KPRM

Zbigniew Ziobro znajduje się teraz na celowniku wszystkich mediów. Wszystko w związku z ostatnią aferą w Ministerstwie Sprawiedliwości. Stanisław Karczewski postanowił stanąć w jego obronie i wytłumaczyć całą sytuację z własnej perspektywy.

Zbigniew Ziobro jest teraz krytykowany przez dużą część społeczeństwa w związku z ostatnimi, skandalicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wielu Polaków domaga się dymisji ministra. Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, postanowił bronić polityka i podjął próbę wytłumaczenia całego zdarzenia. 

Zbigniew Ziobro w tarapatach

Zbigniew Ziobro musi się teraz borykać z poważnymi problemami wynikającymi z afery, która wybuchła niedawno w resorcie sprawiedliwości. Skandal związany ze szczuciem na sędziów nieprzychylnych polityce PiS, odbił się szerokim echem w polskim społeczeństwie i mediach. 

Za wynajęciem tajemniczej kobiety, która miała za zadanie wysyłać do sędziów pocztówki wypełnione hejterskimi wiadomościami, stał Łukasz Piebiak. Minister sprawiedliwości utrzymuje natomiast, że nie miał o tym pojęcia. Stanisław Karczewski wierzy politykowi i w programie TVN 24 próbował wyjaśnić całą szokującą sytuację. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Karczewski broni ministra sprawiedliwości 

Stanisław Karczewski wziął w obronę Ziobrę. Stwierdził, że wierzy w to, że minister nie zdawał sobie sprawy z zaistnienia takiego procederu i przyznał, że według niego Ziobro zareagował właściwie. Zdymisjonowany został bowiem główny bohater afery, Łukasz Piebiak. 

Marszałek Senatu wykorzystał również ten moment do zaatakowania polityków opozycji, którzy mocno krytykują postawę Zbigniewa Ziobry.

- Wszyscy mają podać się do dymisji? Oczywiście, ja wiem, że opozycja by chciała i teraz się domaga. Bo co opozycja ma nam do zaproponowania? Co w kampanii wyborczej poza atakami na polityków PiS? - stwierdził podczas programu Konrada Piaseckiego wyemitowanego na antenie TVN 24, Stanisław Karczewski. 

Według marszałka, gdyby Zbigniew Ziobro wiedział o całej skandalicznej sytuacji w resorcie, z pewnością sam podałby się do dymisji. Karczewski jest przekonany o tym, że minister sprawiedliwości nie brał udziału w tej zorganizowanej nagonce na sędziów, którzy nie popierali zmian sugerowanych przez PiS. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje polski piłkarz ręczny. Samochód 34-latka zderzył się z sarną
2.Sanepid wejdzie ci do domu na kontrolę. Przełomowe orzeczenie sądu

Polakom trudno uwierzyć w niewinność Ziobry, a w związku z tym zorganizowano już kilka manifestacji, które miały pokazać, jak wiele osób domaga się jego rezygnacji ze stanowiska. Wczoraj protesty odbyły się w Warszawie i w Poznaniu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak wzruszająco o mężu. Jej słowa łamią serca, dziś obchodziliby 3. rocznicę ślubu
  2. Dziennikarz TVN wylądował w SZPITALU. Przeszedł ciężką operację, jest podłączony do aparatury
  3. Tuż po porodzie trojaczków doszło do tak niespotykanej sytuacji, że zaczęto wszystko filmować. Niezwykłe nagranie trafiło do internetu
  4. Piotr Starak miał też nieznane szerzej rodzeństwo. To Karolina i Marcin, głęboko poruszeni po śmierci brata
  5. Świetne wieści dla fanów programu Janowskiego. Przy okazji muzyk ujawnił zatrważające kulisy "Jaka to melodia"

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News