Prawie 60% Polaków chce dymisji Ziobry. Złe informacje dla Kaczyńskiego

Prawie 60% Polaków chce dymisji Ziobry. Złe informacje dla Kaczyńskiego Źródło: .

Zbigniew Ziobro do dymisji. Blisko 60 proc Polaków oczekuje rezygnacji Ministra Sprawiedliwości - tak wynika z sondażu telefonicznego Kantar dla TVN i TVN24. O dymisję ministra Ziobry respondenci pytani byli w kontekście słynnej już tzw. afery Piebiaka.

Zbigniew Ziobro w tarapatach po sondażu stacji telewizyjnych TVN i TVN24. Sondaż został zrealizowany 22 sierpnia, a więc w momencie  gdy ujawniono większość kompromitujących wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka wiadomości. Afera uderza także bezpośrednio w przełożonego Piebiaka, a więc właśnie ministra Ziobrę. Większość pytanych w sondażu uważa że powinien on złożyć dymisję.

Zbigniew Ziobro do dymisji? Polacy są jednomyślni

Ministra Zbigniewa Ziobry nie chce kategorycznie wiedzieć w rządzie aż 47 proc. respondentów. Z kolei 12 proc. zakreśliła odpowiedź "raczej tak". Łączny wynik sondażu nie jest więc optymistyczny dla Zbigniewa Ziobry. Jego dymisji chce prawie 60 proc. Polaków. W sondażu wzięło udział 1200 osób. Odpowiedzi były telefoniczne, opublikowano tylko te udzielane przez osoby deklarujące, że słyszały już o aferze. To jest grupa licząca 780 respondentów. Czy ich głosy zadecydują o przyszłości ministra sprawiedliwości?

Afera "Piebiaka" wciąga ministra sprawiedliwości. Jedną z ofiar - Zjednoczona Prawica 

Skandal wybuchł w poniedziałek 19 sierpnia, po śledztwie Onetu. Dziennikarze portalu ujawnili skandaliczną korespondencję, jaką prowadziła blogerka o imieniu Emilia, z m. in. wiceministrem sprawiedliwości Piebiakiem. Rozmowy dotyczyły często prywatnych spraw sędziów, szczególnie tych przeciwstawiających się rządowym reformom w wymiarze sprawiedliwości. Blogera miała ich dyskredytować, publikując nieprawdziwe informacje, szerząc hejt. To kolejny skandal związany z PiS, obok afery Kuchcińskiego czy afery podkarpackiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

   

Dzisiaj grzeje: 1. Kazano mu milczeć? Jackowski twierdzi, że miał tego nie mówić o poszukiwaniach Staraka, ale właśnie przerwał milczenie
2. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić

Dotychczas na skutek niedawnej publikacji Onetu, dymisję złożył wiceminister sprawiedliwości. Blogerka, nazywana przez niektórych hejterką, Emilia, broni się mówiąc, że została zmanipulowana. Zdaniem części politycznych komentatorów jak i opozycji, akcja oczerniania sędziów działa się za zgodą ministra Ziobry. Afera odbija się także na koalicji Zjednoczona Prawica. Według ostatnich doniesień TVN-u, na rządzącą partię w tym momencie chce zagłosować 39 proc. Polaków. To o 5 punktów procentowych mniej niż miało to miejsce dwa tygodnie temu, gdy przeprowadzano podobny sondaż.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wcześniej związany był z dwiema pięknymi aktorkami
  2. Pan młody zmarł tragicznie tuż przed ślubem. Wszystko przez JEDNO zdjęcie
  3. Przestępca ośmieszył się tak, że nawet pod celą padną ze śmiechu. Żałośnie zdradził kryjówkę policji
  4. Obok nieruchomego kota nagle przemknęło coś niespotykanego. Kamera uchwyciła widok, którego domownicy nigdy nie chcieli zobaczyć
  5. Agnieszka Woźniak-Starak nigdy nie ukrywała jak wyglądał jej ślub z Piotrem. Niewyobrażalna magia

Żródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News