Ziobro "pomścił" Piebiaka, bo ktoś z PO "robił mu świństwa". Media ujawniają tajną korespondencję

Ziobro "pomścił" Piebiaka, bo ktoś z PO "robił mu świństwa". Media ujawniają tajną korespondencję Źródło: youtube / tvp_info

Zbigniew Ziobro ma kłopot. Media ujawniły tajną konwersację, która stawia go w bardzo złym świetle. Wszystko ma związek z Łukaszem Piebiakiem.

Zbigniew Ziobro będzie musiał się wytłumaczyć. Media dotarły do tajnej konwersacji, w której padają w jego stronę oskarżenia o manipulację. Wszystko ma związek z Łukaszem Piebiakiem, który niedawno podał się do dymisji z powodu afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro "pomścił" Piebiaka

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" dotarli do konwersacji, którą Arkadiusz Cichocki, były prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach, prowadził w 2018 roku z jedną z internetowych hejterek, Emilią Szmydt. 

- Czekam na ruch ZZ (Zbigniewa Ziobry). Mam w sądzie byłego wiceministra, który kiedyś zrobił wiele świństw Łukaszowi (Piebiakowi). Likwidacja wydziału pozwoli odsunąć go od władzy - możemy przeczytać w ujawnionej rozmowie.

W 2018 roku Zbigniew Ziobro zarządzeniem z 29 czerwca zniósł XII Wydział Cywilny w sądzie Okręgowym w Gliwicach. Wtedy, 1 lipca, stanowisko przewodniczącego stracił Wojciech Hajduk, który za czasów rządu PO pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości. Jak twierdzi Hajduk, nigdy nie podano mu powodów likwidacji wydziału.

- Czekam na likwidację 1.07 wydziału, który stworzono dla b. wiceministra, to pozwala go trochę odsunąć od władzy. Właśnie przyszedł faks z MS - napisał w ujawnionej rozmowie Arkadiusz Cichocki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zbigniew Ziobro wymierzył swoją sprawiedliwość

Zemsta została wymierzona za "świństwa", jak określił w rozmowie Cichocki, które Hajduk zrobił Łukaszowi Piebiakowi. Gdy Wojciech Hajduk był wiceministrem, odwołał Piebiaka z delegacji w resorcie. Decyzja była motywowana wyrokiem, który Piebiak usłyszał w 2014 roku od sądu dyscyplinarnego pierwszej instancji. Uznał on, że sędzia m.in. oddawał uzasadnienia wyroków po terminie i prowadził szkolenia za pieniądze bez zgody prezesa swojego sądu.

Dzisiaj grzeje: 1. Pamiętacie Marynę z Janosika? Tak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków
2. Pozwalała setkom mężczyzn wykorzystywać niepełnosprawną 14-letnią córkę. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Ministerstwo Sprawiedliwości nie skomentowało sprawy. Łukasz Piebiak podał się niedawno do dymisji w związku z medialnymi oskarżeniami o sterowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości internetową kampanią nienawiści wymierzoną w sędziów krytykujących reformy sądownictwa wprowadzane przez rząd PiS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Abonament już niebawem PODROŻEJE. Po 21 listopada zapłacisz więcej
  2. 8-letni chłopiec przeżył piekło. Jego pijana matka karmiła przez wiele miesięcy martwe niemowlę
  3. Wszyscy w "Mam talent" zaczęli się śmiać, gdy powiedziała, że jej pies umie śpiewać. Jak zwierzak zaczął występ, oszaleli na jego punkcie
  4. Porwali nastolatkę i więzili ją 44 dni. Robili jej tak straszne rzeczy, że sama błagała, by ją w końcu zabili
  5. To już oficjalne. Wiadomo, kiedy będą wypłacane czternaste emerytury i komu się należą

źródło: NaTemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News