Autorytet apelował o dymisję Ziobry. Jest niewiarygodna odpowiedź ministra

Autorytet apelował o dymisję Ziobry. Jest niewiarygodna odpowiedź ministra Źródło: youtube.com/prawo i sprawiedliwość

Zbigniew Ziobro został wywołany do tablicy przez jeden z największych autorytetów do spraw sądownictwa. Były działacz Solidarności i pierwszy prezes Sądu Najwyższego zaapelował do Mateusza Morawieckiego o odwołanie szefa resortu sprawiedliwości. Minister postanowił odpowiedzieć emerytowanemu sędziemu i zrobił to w sposób, który może odbierać mowę. Tak mocnego komentarza w stosunku do tak dużego autorytetu nikt nie mógł się spodziewać.

Zbigniew Ziobro stał się powodem dyskusji Adama Strzembosza z polskim rządem. Pierwszy prezes Sądu Najwyższego zaapelował do Mateusza Morawieckiego o natychmiastowe usunięcie szefa resortu z jego stanowiska. Prośba emerytowanego sędziego spotkała się z natychmiastową ripostą ze strony samego zainteresowanego, który w mocnych słowach skomentował takie żądania.

Zbigniew Ziobro do dymisji. Adam Strzembosz apeluje do premiera

Apel Strzembosza pojawił się na specjalnym nagraniu wideo, skierowanym do Kancelarii Premiera RP. Sędzia argumentował w nim dlaczego jego zdaniem Ziobro nie jest właściwą osobą na tak ważnym stanowisku.

- Szanowny panie premierze, zwracam się do pana w sprawie, moim zdaniem, najwyższej wagi. W sposób stanowczy i zdecydowany zwracam się do pana o odwołanie pana ministra Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości i to nie tylko dlatego, że pod jego bokiem działała grupa właściwie przestępcza, bo ujawniająca tajne materiały personalne i dokonująca hejtu o znamionach zniesławienia, na której czele stał wiceminister sprawiedliwości, którego pan powołał [...] pan minister Ziobro odpowiada za nominacje na wysokie stanowiska sędziowskie często ludzi sfrustrowanych, gotowych na wszelkie kompromisy moralne dla uzyskania wysokich stanowisk - apelował były działacz Solidarności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister sprawiedliwości ripostuje Strembosza

Zbigniew Ziobro, który przebywał na wizycie w Tomaszowie Mazowieckim, zdecydował się na mocną odpowiedź skierowaną w stronę byłego szefa Sądu Najwyższego. Zdaniem ministra, proszenie premiera o jego odwołanie jest niedorzeczna, ponieważ sam Strzembosz nie był postacią, która wywiązała się w stu procentach ze swoich obietnic.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
2. W zaproszeniu weselnym napisali, że nie chcą prezentów tylko pieniądze. Ale kwota, jaką kazali każdemu włożyć do koperty powaliła wszystkich gości

- Przypomnę, że prof. Strzembosz na początku lat 90. odpowiadał za polski wymiar sprawiedliwości, pełnił ważną funkcję w ministerstwie sprawiedliwości, był I prezesem SN i wówczas złożył takie solenne zobowiązanie wobec Polaków, że on gwarantuje, że środowisko sędziowskie samo się oczyści. Człowiek honoru wywiązuje się ze swoich zobowiązań, a przynajmniej się z nich rozlicza - powiedział Ziobro.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koniec waloryzacji emerytur. Nowy, REWOLUCYJNY sposób naliczania
  2. Polski artysta choruje na raka. Ukrył przed wszystkimi poważną operację przeszczepu
  3. Ciasto na pierogi wg przepisu Magdy Gessler to niebo w gębie. Już zawsze będziecie z niego korzystać
  4. Nie wiedziała, że tego dnia w przedszkolu zamontowali kamery. Wystarczyło 30 min nagrywania i pilnie wezwano policję
  5. W telefonie chłopaka przeczytała SMS i jej świat się zawalił. Nagle w amoku zrobiła coś strasznego

Źródło: Polsat News

Następny artykuł