Michał Wójcik z PiS: Ziobro jest najlepszym ministrem sprawiedliwości po wojnie, nie licząc Lecha Kaczyńskiego

Michał Wójcik z PiS: Ziobro jest najlepszym ministrem sprawiedliwości po wojnie, nie licząc Lecha Kaczyńskiego Źródło: Wikimedia Commons/Adam Guz/ KPRM

Zbigniew Ziobro ma poważne kłopoty w związku z ostatnią głośną aferą w resorcie sprawiedliwości. Dzisiaj Sejm debatuje nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra. Michał Wójcik broni Ziobry, a nawet nazywa go najlepszą osobą na tym stanowisku od czasów powojennych. Wyżej ceni jedynie Lecha Kaczyńskiego.

Zbigniew Ziobro musiał sobie ostatnio poradzić z ogromną burzą, która rozpętała się z resorcie sprawiedliwości w związku z tzw. aferą hejterską. Minister sprawiedliwości spotkał się z ogromną krytyką związaną z tym wydarzeniem i stracił zaufanie części społeczeństwa. Ma jednak swoich obrońców w łonie swojej partii.

Zbigniew Ziobro stracił zaufanie Polaków 

Zbigniew Ziobro musi się teraz bardzo dokładnie tłumaczyć z tej skandalicznej sytuacji, która zdarzyła się podczas jego urzędowania. Część Polaków nie wierzy w to, że minister sprawiedliwości nie miał pojęcia o tym, co dzieje się w jego resorcie, i że nie był poinformowany o akcji Łukasza Piebiaka. 

Dzisiaj Sejm obraduje nad wnioskiem o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Ministra broni Michał Wójcik z PiS, który twierdzi, że polityk jest odpowiednią osobą na to stanowisko. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pochwały Michała Wójcika 

Michał Wójcik jest jedną z postaci, która podczas obrad Sejmu stanęła w obronie Zbigniewa Ziobry. W trakcie swojego przemówienia nie krył podziwu dla działalności obecnego ministra i stwierdził, że do tej pory resort funkcjonował bez zarzutu. Przytoczył kilka jego sukcesów, jak chociażby stworzenie rejestru pedofilów. 

Polityk PiS zaatakował również opozycję, sugerując, że rozdmuchują aferę z udziałem Łukasza Piebiaka do monstrualnych rozmiarów, po to, żeby zdyskredytować całą partię rządzącą. Twierdzi również, że podczas okresu panowania PO takich sytuacji było znacznie więcej niż teraz. 

Wójcik pokusił się także o bardzo odważne słowa, które wiele osób może uznać za przesadę. Jego pochwalna mowa na cześć Ziobry zakończyła się mocnym akcentem. 

- Minister Zbigniew Ziobro jest najlepszym ministrem sprawiedliwości po wojnie, nie licząc Lecha Kaczyńskiego. To was boli - skwitował całą sytuację Michał Wójcik. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN
2.Mąż wymaga, by codziennie stroiła się jak na bal. Nigdy nie zapomni, jak upokorzył ją przy znajomych

Nie wiadomo, jak zakończą się dzisiejsze obrady Sejmu i jaka przyszłość czeka Zbigniewa Ziobrę. Kluczowy będzie moment, w którym na sejmowej mównicy stanie sam minister. To od jego wyjaśnienie najprawdopodobniej będzie zależało najwięcej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Noworodek umierał w męczarniach przez dwa dni. Jego katem była 11-latka
  4. Piorunująca sepsa w Polsce! Polsat informuje o straszliwej śmierci
  5. Złe wieści o Muńku Staszczyku. Okropna choroba

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł