Poseł nie ma litości dla Ziobry. "To najgorszy minister sprawiedliwości w historii III RP"

Poseł nie ma litości dla Ziobry. "To najgorszy minister sprawiedliwości w historii III RP" Źródło: Screen/ YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość

Zbigniew Ziobro może odpowiedzieć za aferę w ministerstwie sprawiedliwości. W środę Sejm zajmie się wnioskiem PO-KO o wotum nieufności wobec ministra. Ziobrę ostro krytykują posłowie opozycji.

Zbigniew Ziobro, zdaniem opozycji, powinien odpowiedzieć za niedawną aferę, która wybuchła w ministerstwie sprawiedliwości. Chodzi o publikacje Onetu, z których wynikało, że pełniący wówczas wiceszef resortu Łukasz Piebiak organizował i nadzorował akcję mającą dyskredytować część sędziów. Piebiak współpracował w tej sprawie z kobietą o imieniu Emilia. Kontaktował się z nią przez media społecznościowe. Wiceszef zapłacił za to stanowiskiem, jednak sam Ziobro pozostaje w tej sytuacji bierny. 

Zbigniew Ziobro i widmo wotum nieufności

Posłowie PO-KO złożyli wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości. Sejm ma zająć się nim w środę. Posłowie opozycji poinformowali również, że planują złożyć ponaglenie do resortu sprawiedliwości - oczekują, że niezwłocznie udostępnione zostaną dokumenty związane z aferą Piebiaka. W przypadku braku reakcji sprawę skierują do sądu administracyjnego.

Zbigniew Ziobro znalazł się w ogniu ostrej krytyki ze strony posłów PO-KO. Borys Budka, który kierował ministerstwem sprawiedliwości w 2015 roku, powiedział na konferencji prasowej, że Ziobro jest "najgorszym ministrem w historii III RP".

- To minister, za którego czasu Ministerstwo Sprawiedliwości zostało okrzyknięte ministerstwem hejtu. To osoba, która nie może być sędzią we własnej sprawie - mówił Budka.

Zauważył, że tak poważna sytuacja w ministerstwie nie doczekała się reakcji ze strony premiera Mateusza Morawieckiego, ani prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Według Budki Ziobro nie powinien nigdy objąć swojego stanowiska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To jest człowiek, który doprowadził do tego, że z Ministerstwa Sprawiedliwości ostał się jedynie gmach i nazwa, a tak naprawdę stało się ministerstwem hejtu, dlatego dzisiaj składamy wniosek i liczymy na to, że każdy przyzwoity poseł i każda przyzwoita posłanka odpowie przed samym sobą na pytanie, czy staje dzisiaj po stronie ludzi przyzwoitych, czy staje po stronie człowieka, który jest politycznie odpowiedzialny za hejt, nienawiść i przemoc w przestrzeni publicznej - mówił Borys Budka.

Poseł opozycji grzmi. "Najgorszy minister od 1989 roku"

W podobnym tonie wypowiadał się poseł PO-KO Arkadiusz Myrcha. Polityk opozycji także nazwał Zbigniewa Ziobrę "najgorszym ministrem sprawiedliwości od 1989 roku". Poseł skrytykował go za doprowadzenie do mnóstwa zmian kadrowych w prokuraturze, a także za "ręczne sterowanie i nieczytelne awanse". 

- Po raz pierwszy po 1989 roku Polacy czekają dłużej w sądach na rozstrzygnięcie niż dotychczas - zauważył Myrcha.

Dzisiaj grzeje: 1. Twórcy Kiepskich "uśmiercą" Ferdka. Widzowie zobaczą pogrzeb
2.Mężczyzna szykował się do snu. To, co zobaczył w swoim łóżku, mrozi krew w żyłach. Cudem uniknął śmierci

Poseł uważa, że Zbigniew Ziobro nie zrobił nic, by usprawnić resort. Jego zdaniem, za czasów obecnego ministra, symbolami resortu są "amatorszczyzna i nieudolność".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiśniewski nie jest jedyny. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły FORTUNĘ
  2. Roksana Węgiel zdradziła swój największy sekret u Wojewódzkiego. Uciekała z domu, szukało jej CAŁE Jasło. Rodzice byli przerażeni
  3. Śliczna gwiazda TVP o ślubie i dzieciach. Jej narzeczony ma 19 lat, są uwielbiani za kultowy serial
  4. Dieta aztecka szybko zyskuje coraz większą popularność. Dzięki niej można pozbyć się nadwagi w rekordowo krótkim czasie
  5. Mama odkryła, z kim jej dziecko pisze przez internet i zamarła. Kobieta aż trafiła do szpitala

Źródło: Interia

Następny artykuł