"Wytępienia tęczowej zarazy". Tego życzą sobie politycy PiS

"Wytępienia tęczowej zarazy". Tego życzą sobie politycy PiS Źródło: Screen / YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość

Zbigniew Ziobro musi zastanowić się, czy zareagować w sprawie kontrowersyjnego wpisu, który jeden z członków jego partii umieścił w mediach społecznościowych. Mowa w nim o wytępieniu "czerwonej i tęczowej zarazy". Najciekawsze, że chodzi o życzenia.

Czy Zbigniew Ziobro zareaguje na zachowanie swojego kolegi z Solidarnej Polski? Raczej trudno tego oczekiwać, choć sprawa wywołała w Internecie ogromne oburzenie. Robert Popkowski, przewodniczący wielkopolskiej Solidarnej Polski, której Ziobro jest prezesem, w życzeniach składanych koledze użył oburzającego sformułowania o "wytępieniu czerwonej i tęczowej zarazy". 

Czy Zbigniew Ziobro zareaguje? Członek Solidarnej Polski o "tęczowej zarazie"

Robert Popkowski zdecydował się złożyć publiczne życzenia Jackowi Kubiakowi, który jest radnym miejskim z ramienia Solidarnej Polski w Koninie. Partyjny kolega postanowił napisać wszystko od serca i najwyraźniej nieco się w tym zagalopował.

- Wszystkiego Najlepszego, zdrowia, a potem spełnienia marzeń dotyczących wytępienia czerwonej i tęczowej ZARAZY. Pozdrawiam Jacku i jeszcze raz Najlepszego - życzenia takiej treści pojawiły się w mediach społecznościowych.

Trudno oceniać, czy solenizant ucieszył się z tych życzeń, jednak patrząc na udostępniane na jego Facebooku treści, jest to niewykluczone. Na pewno większe wątpliwości mieli internauci, którzy wyrazili swoją zdecydowaną dezaprobatę w komentarzach. Po czasie sam Popkowski musiał uznać, że trochę przesadził ze szczerością i usunął kontrowersyjny post, jednak w Internecie nic nie ginie - screen z życzeniami pojawił się na facebookowym profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Skąd inspiracja? Homilie dają przykład

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tekst życzeń, jakie przesłał Popkowski swojemu koledze, Jackowi Kubiakowi, mógł zostać zainspirowany kazaniem, jakie wygłosił metropolita krakowski abc Marek Jędraszewski w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. To wtedy hierarcha użył sformułowania "zaraza".

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi, całe szczęście, nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił kapłan.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowość od Zenka Martyniuka wbije was w fotele. Król disco-polo wypuścił właśnie petardę, która miażdży „Przez Twe oczy zielone”

2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

W nagonce na środowiska LGBT wziął udział także bp Ignacy Dec. On także odniósł się do komunizmu.

- Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe - mówił hierarcha.

Źródło: Screen/ Facebook / Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

  1. Przerażony kot jechał na dachu rozpędzonego samochodu. Drżał z przerażenia i cudem uszedł z życiem [WIDEO]
  2. Panna młoda ukroiła tort weselny i zobaczyła coś przerażającego. Musiała interweniować policja
  3. W fontannie na Śląsku dokonano strasznego odkrycia, o którym mówią już prawie wszystkie media w Polsce. Nie mieści się w głowie
  4. Wypłynęły zapomniane notatki. Ujawniają, że przed Polakami ukryto nadzwyczaj prywatne zdjęcia Jana Pawła II zrobione z ukrycia
  5. Nagranie z sypialni Małgorzaty Rozenek w sieci. Nagle jej mąż w łóżku zaczął przeraźliwie krzyczeć, aż was zamuruje

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu