Posłanka PiS chce od Ziobry specjalnych przywilejów prawnych dla księży. Duchowni staną się nietykalni?

Posłanka PiS chce od Ziobry specjalnych przywilejów prawnych dla księży. Duchowni staną się nietykalni? Źródło: YouTube - Telewizja wPolsce

Zbigniew Ziobro jako minister sprawiedliwości może nadawać pewne przywileje. Wykorzystania tej możliwości domaga się pewna posłanka. Chce ona zwiększenia praw księży.

Zbigniew Ziobro należy do najbardziej kontrowersyjnych polityków w Polsce. O parlamentarzyście związanym od lat z Jarosławem Kaczyńskim swoją opinię ma prawdopodobnie każdy Polak. Gdy wieloletni współpracownik prezesa Prawa i Sprawiedliwości otrzymał jedno z najważniejszych stanowisk w rządzie, wiele osób wyrażało swoją obawę, związaną również z nowymi możliwościami ministra.

Jedna z posłanek zaczęła teraz domagać się, by Zbigniew Ziobro nadał księżom szczególne prawo. W praktyce oznaczałoby ono, że duchowni staliby się nietykalni, a ich możliwości mogłyby znacznie wzrosnąć. Kontrowersyjny pomysł polskiej polityk spotkał się z wielkim oburzeniem internautów. Nie chcieli oni, by ten pomysł został kiedykolwiek wprowadzony w życie.

Zbigniew Ziobro może nadać księżom przywileje

- Wydarzenia ostatnich miesięcy nakazują wręcz otoczyć ochroną prawną kapłanów i inne osoby duchowne, które w związku ze swoją przynależnością wyznaniową i prowadzoną w jej ramach działalnością publiczną stają się celami bestialskich ataków - napisała w swoim liście Anna Sobecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości z Torunia. Jej postulaty również pojawiły się w liście otwartym do Zbigniewa Ziobry.

Należą do nich choćby kara dwunastu lat pozbawienia wolności za napad z bronią w ręku na przedstawiciela Kościoła. Wiele osób twierdzi, że ten pomysł nigdy nie powinien zostać wprowadzony w życie, dodając, że w wielu przypadkach to własnie księża są agresywni i to my powinniśmy się bronić przed nimi. List otwarty wywołał wielkie poruszenie.

Zbigniew Ziobro musi podjąć decyzję

Posłanka dodaje, że dzięki tego typu obostrzeniom znacząco zmalałby poziom agresji społeczeństwa, nie tylko wobec księży. Mówiąc wprost, na mocy ewentualnej nowej ustawy duchowni byliby traktowani w dokładnie taki sam sposób, jak traktowani są policjanci. Wiele osób wyraża brak zgody wobec kontrowersyjnego pomysłu posłanki.

Dzisiaj grzeje: 1. Myślał, że pies nie żyje. Na drugi dzień, gdy usłyszał, że zwierzę piszczy, tylko polał je wodą
2. ZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teraz to Zbigniew Ziobro musi podjąć decyzję, czy zastosuje się do apelu koleżanki z partii. Internauci twierdzą, że wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, bo w ten sposób PiS mógłby stracić dziesiątki tysięcy wyborców, jednak z drugiej strony wiele osób dodaje, że po partii rządzącej spodziewać się można obecnie wszystkiego. 

    1. Córka Anny Przybylskiej pokazała ZBYT wiele? Jej najnowsze zdjęcie szokuje
    2. Michał Szpak nago w łóżku! Fanki masowo mdleją. Tak gorącego zdjęcia dawno nie było!
    3. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania
    4. Porażające nagranie w Polsacie. Winda ruszyła i napięła sznurek, dziecko zawisło w kabinie
    5. Cyklon brytyjski już niedługo uderzy w Polskę. IMGW wydało pilne ostrzeżenia

źródło: naTemat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu