Ziobro podsumował aferę hejterską. "Moja reakcja była modelowa"

Ziobro podsumował aferę hejterską. "Moja reakcja była modelowa" Źródło: Flickr/Kancelaria Premiera

Zbigniew Ziobro chwali się swoją reakcją na tzw. aferę hejterską, która dotknęła sędziów. Jest z siebie bardzo zadowolony. Czy jednak słusznie?

Zbigniew Ziobro wyciąga wnioski z afery hejterskiej. Uważa, że na doniesienia o tym, że wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości uwikłany był w masowe oczernianie sędziów (m.in. szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, prof. Krystiana Markiewicza) zareagował wzorowo. Co właściwie wydarzyło się w półświatku internetowych trolli, że Zbigniew Ziobro tak otwarcie poczuwa się do dumy?

Zbigniew Ziobro a sprawa hejterska

W połowie sierpnia gruchnęła wieść, że wiceszef MS Łukasz Piebiak kontaktował się poprzez media społecznościowe z tajemniczą kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić szeroko zakrojone akcje dyskredytujące sędziów. Podobno miało się to odzywać za milczącym przyzwoleniem wiceministra. Te plotki doprowadziły do dymisji Piebiaka, którą rząd skwitował stwierdzeniem, że na tym kończy się polityczny wymiar tejże afery. Słowem - konsekwencje wyciągnięte, sprawa zamknięta.

Według doniesień Onetu, do sekretnej grupy "Kasta", która powstała na WhatsAppie, mieli należeć dwaj zastępcy głównego rzecznika dyscyplinarnego sędziów - Przemysław Radzik i Michał Lasota, Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz, sędzia Konrad Wytrykowski z Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, Dariusz Drajewicz, a także Tomasz Szmydt z biura prawnego Rady oraz były prezes Sądu Okręgowego w Katowicach oraz obecny sędzia NSA, Rafał Stasikowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emilia miała też korespondować z delegowanym do MS sędzią Jakubem Iwańcem, którego delegacja została niespodziewanie odwołana w zeszłym tygodniu. Podobny los spotkał delegację do Sądu Apelacyjnego w Katowicach sędziego Arkadiusza Cichockiego.

Co faktycznie w tym wszystkim zrobił  Zbigniew Ziobro? Zachował milczenie i wycofał się. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie

- To, co zrobiłem, to była modelowa reakcja. W tej sprawie podjąłem decyzję, którą zakomunikowałem panu prokuratorowi Sierakowi, że z tej sprawy się wyłączam i nie chcę mieć żadnych informacji. Bardzo ubolewam, że środowisko sędziowskie jest tak bardzo skłócone - mówi minister sprawiedliwości. Cieszy nas, że nie daje się ponieść w tej sytuacji emocjom, które - jak sam twierdzi - "zwykle towarzyszą tego typu konfliktom." 

 

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Przez 10 lat nie prała poduszki. Gdy pewnego dnia spojrzała w lustro, chciała krzyczeć
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

źródło: wiadomosci onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News