Wspomnienie córki Wodeckiego rozrywa serce. Można się rozpłakać

Wspomnienie córki Wodeckiego rozrywa serce. Można się rozpłakać Źródło: Screenshot z youtube.com/Uwaga! TVN

Zbigniew Wodecki zmarł dokładnie dwa lata temu. Śmierć wybitnego artysty wstrząsnęła rodziną, a także przyjaciółmi, którzy kochali go za talent, a także za wspaniałą osobowość. Córka Wodeckiego wyznała właśnie mediom coś, o czym jeszcze nikt dotąd nie słyszał. Porażająca wypowiedź wzruszyła użytkownikami sieci.

Zbigniew Wodecki jest dzisiaj wspominany przez fanów z całej Polski. To już druga rocznica śmierci multiinstrumentalisty i wokalisty, podczas której stacje radiowe z całego kraju odtwarzają wybitne kompozycje Wodeckiego. Te są dla wielu ważną częścią dzieciństwa, jak choćby utwór "Pszczółka Maja".

Zbigniew Wodecki bardzo kochał swoją córkę. Katarzyna wyznała mediom coś, czego nikt się nie spodziewał

Autor utworu "Zacznij od Bacha" miał troje dzieci: Joannę, Katarzynę i Pawła, którzy udzielając wywiadów dla mediów wyraźnie wzruszeni opowiadali o swoim ojcu, jako o wspaniałym człowieku, a także wielkie inspiracji, którą tata będzie dla nich zawsze. O jego niezwykłej osobowości chętnie opowiadała także Alicja Majewska - przyjaciółka artysty, z którą współpracował i często koncertował. Zbigniew Wodecki był "duszą towarzystwa", a jego dowcipy i anegdoty po dziś dzień przeplatają się w rozmowach, gdy tylko padnie nazwisko zmarłego muzyka.

Jednak to głównie dzięki talentowi, a nie charakterowi, jego nazwisko znane jest dzisiaj w całej Polsce, a także nawet za granicami kraju. Zbigniew Wodecki był wybitnym kompozytorem, który w świetny sposób aranżował swoje utwory, a także miał świetną intuicję związaną z linią melodyczną. To właśnie dzięki z jednej strony prostej, a z drugiej strony świetnie brzmiącej melodii jego hity tak wpadały w ucho.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Córka Wodeckiego o tacie: "to ikona muzyki"

Katarzyna Wodecka-Stubbs w rozmowie z "Faktem" wyznała, że jej ojciec jest jednym z wybitniejszych artystów w Polsce, a jego talent, a także ciężka praca powinny zostać docenione przez innych. Jej zdaniem Zbigniew Wodecki zasłużył sobie, aby w historii zapisać się jako "ikona muzyki".

 - Powiem wprost i użyję przy tym nieco górnolotnego określenia: ojciec to ikona polskiej muzyki, nie tylko zresztą rozrywkowej. Ikona aż czterech dekad. Przy tym był artystą wszechstronnym. Nie tylko śpiewał piosenki, ale też tworzył muzykę teatralną, oratoria, komponował utwory jazzowe, brał udział w dziesiątkach festiwali różnego typu - powiedziała Wodecka-Stubbs w rozmowie z tabloidem.

Znając dorobek Wodeckiego, trudno nie zgodzić się z Katarzyną Wodecką-Stubbs. Zapewne większość fanów zgadza się z jej opinią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor TVP wziął ślub z popularną piosenkarką! To nowa najpiękniejsza para show-biznesu
  2. Alkohol zniszczył życie Ewy Lassek. Dramat spowodował, że ciężko zachorowała
  3. Porażające wyznanie Agnieszki Chylińskiej. Gdyby nie dzieci już by jej z nami nie było
  4. Wielkie zmiany w Biedronkach. Sieć zamieni się w sklepy nowej generacji, po wejściu opadną wam szczęki
  5. Gwiazda DDTVN ma poważne powikłania po przebytej chorobie. Smutne informacje
  6. IMGW wydało właśnie alerty najwyższego stopnia dla kilku województw. TVN ostrzega Polaków
  7. Wielki dramat na południu Polski. Mieszkańcy ewakuowani, sytuacja pogarsza się z każdą minutą

Źródło: Pudelek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News