Spadkobiercy Wodeckiego dostali szału. Sprawa skończy się w sądzie?!
Wiadomości Pikio - 31 Sierpnia 2018

Spadkobiercy Wodeckiego dostali szału. Sprawa skończy się w sądzie?!

Zbigniew Wodecki przez lata należał do grona najbardziej znanych i utalentowanych polskich artystów. Po śmierci muzyka rodzina bardzo dokładnie broni jego twórczości przed bezprawnym wykorzystywaniem. Kiedy więc doszło do dużego naruszenia praw do utworu wokalisty, jego spadkobiercy natychmiast zareagowali.

Zbigniew Wodecki zmarł niespodziewanie 22 maja 2017 roku. Pogrążeni w żałobie fani wciąż chętnie sięgali jednak po jego twórczość, która była naprawdę bogata, różnorodna oraz oczywiście... cenna.

Zbigniew Wodecki: spadkobiercy muzyka są wściekli

Co ciekawe, często dochodziło jednak do przypadków bezprawnego użycia piosenek artysty, z czym starali się walczyć jego spadkobiercy. Nie trzeba było więc długo czekać na ich reakcję, kiedy okazało się, że w czasie głośnego spektaklu "Wolność we krwi" odśpiewano utwór Wodeckiego, chociaż rodzina stanowczo odmówiła twórcom. - Informujemy, że kompozycja Zbigniewa Wodeckiego "Z tobą chcę oglądać świat" została wykorzystana w widowisku muzycznym "Wolność we krwi" bez zgody spadkobierców artysty - poinformowano na stronie Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego na Facebooku.- Nasza decyzja została zlekceważona i utwór został włączony do widowiska - poinformował za to w rozmowie z mediami Magda Brudzińska, pełniąca stanowisko dyrektor Fundacji.

Czy sprawa trafi przed sąd? Internauci nie mają wątpliwości!

Fani Zbigniewa Wodeckiego są przekonani, że jego spadkobiercy już wkrótce pójdą ze sprawą do sądu. Czas pokaże, czy rzeczywiście zdecydują się na wykonanie tak poważnych kroków. Sympatycy twórczości muzyka zdecydowanie ich nawet do tego zachęcają. Nie podjęto jeszcze jednak w tej sprawie oficjalnej, ostatecznej decyzji.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chciał zrobić audycję o Miecugowie. Kiedy mu nie pozwolono, podjął desperacki krok
  2. To był SŁYNNY muzyk! Beata Kozidrak zdradza drastyczne szczegóły molestowania
  3. Widzowie TVN w euforii! Po latach wraca ich ulubiony program
  4. Gwiazdor Polsatu rozwścieczył fanów! Jak mógł to zrobić żonie i dziecku?!
ZAMIANA
Znani Polacy, którzy przegrali walkę z rakiem [ZDJĘCIA]Znani Polacy, którzy przegrali walkę z rakiem [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
George MichaelŚwiatowe legendy muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News