Zbigniew Wodecki odszedł niespełna rok temu. Wspomnienie o muzyku jest wciąż bardzo żywe, tym bardziej, że bardzo mocno tęsknią za nim jego bliscy. Teraz sąsiedzi mówią o jego nieznanym obliczu.

Zbigniew Wodecki był nie tylko świetnym muzykiem, kochającym mężem i ojcem, ale również altruistą. Okazuje się, że kiedy tylko mógł pomagał biednym i bezdomnym. Ci, do których wyciągnął w trudnej chwili dłoń, wspominają go ze łzami w oczach.

Do śmierci artysty, bezdomna pani Monika mieszkała w śmietniku na przeciwko okien jego warszawskiego mieszkania przy ulicy Joteyki. „Nie ma go, nie ma i mnie” – płacze teraz kobieta, której Wodecki pomógł nie raz i nie dwa. Artysta tak bardzo przejmował się jej losem, że kiedy wyjeżdżał, zostawiał u dozorcy pieniądze na jedzenie dla niej.

Zbigniew Wodecki we wspomnieniach sąsiadów

– Kiedyś to nawet zagrał dla niej na skrzypcach, jak prosiła. Lubili się oboje. Po jego śmierci „księżniczka” przeniosła się do innego śmietnika, nie mogła patrzeć na puste okna (…) On to nawet dawał pieniądze starszym paniom z parteru, które dokarmiały koty. Wiedział, że mają małe emerytury i zawsze im pomagał  opowiada o artyście jedna z sąsiadek Wodeckiego.

Sąsiedzi wspominają też sytuację, w której po koncercie postanowił oddać koleżance wszystkie bukiety jakie dostał. Taki właśnie był – uchodził za roztargnionego, ale zawsze pamiętał o ludziach.

 Przychodzi artysta do artysty – tak do mnie mówił, a jak odbierał buty, to czasem i 100 złotych dodatkowo zostawił. Miał klasę, czuło się, że to wielki człowiek – wspomina jego szewc.

Artyści przekazują sobie wciąż z ust do ust wspomnienie, jak Wodecki będąc w Lublinie wstąpił do baru mlecznego. W pewnym momencie pojawiła się koło niego bezdomna, brudna i śmierdząca, która też stanęła w kolejce po obiad. Kiedy personel baru mlecznego zaczął wyrzucać ją za drzwi, artysta zaprotestował, a potem wyjął portfel i… wykupił tej kobiecie obiady na cały rok! Taki właśnie był i takiego go zapamiętamy.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strajk niepełnosprawnych ZAGROŻONY? Wałęsa wkracza do akcji
  2. ABW w akcji! Zatrzymali kolejnego ROSYJSKIEGO AGENTA
  3. Wypadek rządowej limuzyny! W środku był minister

Gwiazdy "Klanu", które już nas opuściły [ZDJĘCIA]


Dlaczego to zrobiły? 14 gwiazd, które odebrały sobie życie [ZDJĘCIA]

Źródło: se.pl

 

Dziennikarka portalu Pikio.pl, reporterka WTV, publicystka w HGA Media. Doświadczenie nabywała m.in. w telewizji TVN.