Łzy, rozpacz, smutek. Bez niego Taniec z Gwiazdami nigdy nie będzie taki sam. Wspomnijmy go
Anna Maria Guziewska - 1 Listopada 2018

Łzy, rozpacz, smutek. Bez niego Taniec z Gwiazdami nigdy nie będzie taki sam. Wspomnijmy go

Zbigniew Wodecki odszedł ponad rok temu, jednak pamięć o nim trwa do dziś. Jeden z najbardziej utalentowanych wirtuozów na polskiej estradzie, przyjaciel artystów, nauczyciel i juror kultowego show "Taniec z gwiazdami" zostawił po sobie niepowetowaną stratę. W dniu pełnym zadumy, przypomnijmy jego sylwetkę.

Zbigniew Wodecki urodził się w Krakowie w 1950 roku. Od małego wykazywał talent artystyczny. Jego ojciec był trębaczem symfonicznym - od dziecka towarzyszyła mu więc w domu muzyka. Rodzice podjęli więc decyzję, że syn skończy szkołę muzyczną. Już w wieku pięciu lat grał na skrzypcach wybitnie.

Zbigniew Wodecki zmarł nagle. Fani wciąż pamiętają go z udziału w programie "Taniec z gwiazdami"

W latach 70-tych zadebiutował jako piosenkarz na Festiwalu w Opolu. Fani natychmiast zauważyli jego nieprawdopodobny talent i chętnie sięgali po jego płyty. Miał w sobie urok chłopca i dojrzałość mężczyzny. W piosenkach mówił o miłości, szczęściu, lub ich braku. Sprawdzał się także jako aktor komediowy - występował z Zenonem Laskowikiem, bawiąc tysiące Polaków. Również w Polsacie pokazał swój dystans i niezwykłe poczucie humoru, pełniąc rolę jurora w show "Taniec z gwiazdami". Wyrozumiały, szczery, ciepły - tak mówili o nim i uczestnicy, i widzowie. "Lubię wracać tam, gdzie byłe", "Zacznij od Bacha" czy "Chałupy" - to tytuły piosenek, które za sprawą wykonania Wodeckiego, przeszły do historii. Niemal każdy zna ich treść, wszyscy znają ich autora. Dzięki swojemu urokowi i niezwykłemu talentowi, zjednał niezliczoną rzeszę fanów. Aż trudno uwierzyć, że nie ma go z nami. Z równym bólem mówią o jego odejściu także jego przyjaciele. 1 listopada na antenie TVP widzowie mogli obejrzeć koncert, który przygotowano na cześć Wodeckiego. "Pejzaż bez ciebie" - pod takim tytułem przygotowano emocjonalne wykonania piosenek muzyka. Na scenie flagowe postaci polskiej sceny muzycznej, między innymi Andrzej Krzywy, Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko czy Małgorzata Kożuchowska. Wyjątkowe talenty chciały w ten ważny dzień wyjątkowy dorobek wirtuoza z Krakowa.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
CandlePolacy uwielbiali ich bez granic. Pożegnaliśmy ich w 2018 rokuCzytaj dalej

Śmierć Zbigniewa Wodeckiego

Po skomplikowanej operacji, doznał udaru mózgu. Gdy media obiegła wiadomość o jego stanie, fani zamarli. Nie wyobrażali sobie kultowego programu "Taniec z gwiazdami" bez ulubionego jurora. Zmarł po kilku dniach w warszawskim szpitalu. Miał żonę Krystynę, z którą spędził całe życie. Para doczekała się trójki dzieci. Na jego pogrzebie pojawili się najwięksi artyści i najważniejsi politycy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kora kontaktowała się z mężem po śmierci?! Szokujące wyznanie muzyka
  2. Kora marzyła, żeby to się stało. Dwa miesiące po jej śmierci spełniono jej ostatnią wolę
  3. Krzyżówka psa z kotem. Kontrowersyjne eksperymenty na zwierzętach? Czy chore ambicje?
  4. Znaki zodiaku, które są NIEMOŻLIWIE zazdrosne. Nie da się z nimi żyć
  5. Kora przeżyła koszmar. Nieznane, tragiczne fakty z życia artystki
olga_jackowskaLegendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News