Zbigniew Wodecki - rozmowa z córką
TRICOLORS/East News
Aneta Wasilewska - 24 Maja 2020

Dopiero teraz córka Wodeckiego wyznała prawdę. Ujawniła, co wydarzyło się tuż przed śmiercią artysty

Zbigniew Wodecki był wspaniałym muzykiem, który zapisał się na kartach polskiej historii. Jego utwory do dziś rozbrzmiewają w rozgłośniach radiowych, przypominając jak niesamowitą twórczością dzielił się z Polakami. Wiadomość o jego śmierci zaskoczyła każdego, ale dopiero teraz jego córka postanowiła podzielić się przykrą prawdą. Katarzyna Wodecka-Stubbs zdradziła, jak wyglądały ostatnie chwile, gdy jej tata był na świecie.

Zbigniew Wodecki odszedł 22 maja, w wieku 67 lat. W związku z trzecią rocznicą śmierci polskiego muzyka, jego córka, Katarzyna Wodecka-Stubbs, w rozmowie z portalem Fakt podzieliła się wspomnieniami o tacie. Przekazała także, jak wyglądały ostatnie dni, kiedy jeszcze żył.

Marta Żmuda-Trzebiaytowska oficjalnie potwierdziła narodziny kolejnego dzieckaMarta Żmuda-Trzebiatowska potwierdziła radosną nowinę. Przekazujemy wielkie gratulacjeCzytaj dalej

Zbigniew Wodecki we wspomnieniach córki

Katarzyna Wodecka-Stubbs zapytana została, czy jej tata rzeczywiście był tak ciepłym człowiekiem, jak kojarzyli go wszyscy w Polsce. Okazuje się, że Zbigniew Wodecki był wspaniałym tatą, przepełnionym miłością dla swoich dzieci, ale zdarzały się momenty, kiedy się denerwował.

- A potrafił być nerwusem... przecież był artystą. Myślę, że było to widoczne w okresie młodości, gdy dużo tworzył. Człowiek się mierzy wówczas ze swoimi słabościami i nie zawsze jest kolorowo. Tata szczególnie nie lubił głupoty. Potrafił wyjść w połowie kolacji, gdy ktoś plótł trzy po trzy. Po prostu nie interesowała go bylejakość - przekazała córka.

Co więcej, Katarzyna Wodecka-Stubbs zdradziła, że jej tata każdej nocy śpiewał dla niej "Pszczółkę Maję", która była jej ulubioną dobranocką. Zbigniew Wodecki często był proszony przez swoje dzieci, by im coś zaśpiewał. Gromadziła się wtedy cała rodzina i wspólnie muzykowała. Jak wyznała córka w rozmowie z Faktem, każdy z nich uwielbiał te szczęśliwe momenty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kobieta ważyła 300 kgWszyscy wytykali ją palcami, ważyła niemalże 300 kilo. Dzisiaj zazdroszczą jej wyglądu, co za pięknośćCzytaj dalej

Ostatnie dni przed śmiercią. Zbigniew Wodecki chciał wrócić do koncertowania

Katarzyna Wodecka-Stubbs ostatni raz rozmawiała z tatą w marcu 2017 roku. Zbigniew Wodecki miał wtedy wiele planów, chciał wyjść ze szpitala i wrócić na scenę. Twierdził, że będzie w stanie zagrać kolejne koncerty. Rodzina już wiedziała, że nic takiego się nie stanie, chcieli, by muzyk dochodził do siebie po operacji.

– Tata przed zabiegiem przyjechał do Krakowa na tydzień. Codziennie biesiadowaliśmy i obiadowaliśmy. Okazuje się, że to było naszym nieświadomym pożegnaniem. 4 maja był już w Warszawie, gdzie udał się do szpitala, ja przyjechałam tam dzień później. Widzieliśmy się w szpitalu codziennie. Nie pamiętam więc takiego ostatniego momentu. Byłam z nim do końca. Cały czas. Nie mogło być w naszym przypadku klasycznego pożegnania, bo niespodziewanie doszło do tragedii, kiedy wydawało się, że wszystko idzie ku dobremu - powiedziała na temat ostatniej rozmowy z tatą.

Zbigniew Wodecki miał zostać uhonorowany jubileuszowymi koncertami z okazji 70. urodzin w maju tego roku. Niestety w związku z sytuacją pandemiczną koncerty zostały przeniesione na jesień.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości

2. Wielu Polaków odetchnie z ulgą. Od jutra rząd znosi kolejny zakaz

W tym roku fundacja planowała obchody 70. urodzin Zbigniewa Wodeckiego, które przypadały na początku maja.

- Na pewno te urodzinki taty uczcimy. Nigdy o nim nie zapomnimy - dodała Katarzyna Wodecka-Stubbs.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Światowej sławy sportowiec krytykuje lekarza na antenie TVP. "Chyba pan się ośmiesza”
  2. Dawid Kubacki zdradził swoją tajemnicę. Wyznał, jak trenował w domu i żartuje na temat małżeństwa
  3. Sytuacja jest bardzo poważna. Media obiegła smutna wiadomości o Tomaszu Stockingerze
  4. W Polsce ruszyły testy nowego leku na koronawirusa. Wstępne wyniki są bardzo dobre
  5. Wojciech Mann skrywał sekret, o którym niemal wszyscy zapomnieli. Odkryto jeden fakt z jego życia, trudno sobie go wyobrazić w podobnej roli
  6. Przed smażeniem rozgrzany olej na patelni posyp najpopularniejszym produktem świata. W ogóle nie będzie pryskał

Zdrowy sen pozycja spaniaJaką pozycję przyjmujesz do spania? Niezwykle ważna rzecz, zdradza najważniejszą prawdę o tobieCzytaj dalej

źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News