Nikt już nie pamięta. Niedługo przed śmiercią Zbigniew Wodecki odważył się powiedzieć kilka słów, mało kto miał tyle odwagi

Nikt już nie pamięta. Niedługo przed śmiercią Zbigniew Wodecki odważył się powiedzieć kilka słów, mało kto miał tyle odwagi Źródło: youtube.com

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku. Niedługo przed swoją śmiercią znany polski artysta wypowiedział słowa, które wielu osobom publicznym nie przeszłyby przez gardło. Fani byli wtedy mocno zaskoczeni, ale cieszyli się z jego decyzji.

Zbigniew Wodecki niedługo przed swoją śmiercią zabrał głos w bardzo ważnej kwestii. Wielu nie mogło zrozumieć, że zdecydował się mówić o tym głośno. Kilka lat temu temat był o wiele bardziej piętnowany, niż dziś.

Zbigniew Wodecki miał problem z jedną ważną społeczną kwestią

Zbigniew Wodecki odznaczał się ogromną tolerancją. Osoby, które nadzwyczaj wyróżniały się w społeczeństwie, nie stanowiły dla niego żadnego problemu. Dlatego, kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia o obrzucaniu błotem osób innej orientacji, nie mógł postąpić inaczej. Wiele z nich było również jego przyjaciółmi.

- Jestem sojusznikiem osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani - z takim napisem pozował Zbigniew Wodecki w Kampanii Przeciw Homofobii współorganizowanej z magazynem "Replika". Widać dopisek: "Bo niby dlaczego!". Wiele osób nie mogło wtedy uwierzyć, że artysta zdecydował się na taki krok.

Uważał, że fani nie będą mieć z tym problemu. Krótki wywiad utwierdził wszystkich w racji Zbigniewa Wodeckiego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy Zbigniew Wodecki został zapytany o udział w akcji, skwitował to tym, że jest "normalnym człowiekiem". Zaznaczył, że pochodził z rodziny artystycznej i inni twórcy również dziś należeliby do społeczności LGBT. Wymienił chociażby Michała Anioła, Piotra Czajkowskiego i Leonarda da Vinci.

- Mam bardzo wielu fantastycznych ludzi, którzy są tak zdolni, że co mnie tam do tego, co ten ktoś robi w domu? Grunt, że tworzy, jak jest fantastycznym artystą, to jest najważniejsze - argumentował muzyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka wyskoczyła z okna. Wcześniej zrobiła córce niewybaczalną rzecz
2. 
 Wirus 2019-nCoV coraz bliżej Polski. Nie ma na niego lekarstwa, liczba zgonów i zarażonych szybko rośnie

Zbigniew Wodecki przyznał się też, że głosowałby za związkami partnerskimi. Jako młody chłopak podróżował i widział, jak sytuacja wyglądała w krajach zachodnich. Tam nikt nie miał problemu z osobami LGBT. Zbigniew Wodecki przyznał, że w Polsce czuje się jak w "zaścianku zakompleksionym".

- Myślę, że moi fani - o ile takich mam - nie mają żadnego problemu z moim udziałem w akcji - skwitował muzyk.

Fot. facebook.com/Kampania Przeciw Homofobii

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  2. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  3. Na twarzy pojawił się jej nowotwór. Powód? Duża część kobiet robi to regularnie
  4. Zaskakujące zdjęcie Rydzyka z młodości. Miał narzeczoną?
  5. Królowa życia w szpitalu psychiatrycznym? W końcu musiało nastąpić, Jacek stracił cierpliwość

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News