Rodzina Zbigniewa Wodeckiego czekała aż trzy lata. W końcu wydarzy się najbardziej oczekiwane

Rodzina Zbigniewa Wodeckiego czekała aż trzy lata. W końcu wydarzy się najbardziej oczekiwane Źródło: youtube Media Info

Zbigniew Wodecki był niezwykłym artystą, którego śmierć poruszyła wielu ludzi. Rodzina zmarłego postanowiła uczcić jego pamięć i to, co zaplanowała brzmi naprawdę niesamowicie.

Zbigniew Wodecki związany był z Krakowem w sposób zupełnie wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że urodził się w tym mieście, lecz uwielbiał jego charakter oraz ludzi. Rodzina postanowiła w urodziny muzyka zrobić coś pięknego.

Zbigniew Wodecki zawsze tu wracał

Zbigniew Wodecki kochał w Krakowie szczególnie okolice Starego Miasta, gdzie zawsze było pełno ludzi oraz dużo się działo. Muzyk lubił rozmawiać z przechodniami, a zdarzało się nawet, że dla nich grał oraz śpiewał. W trakcie spacerów zdarzało mu się wychodzić na balkon Krakowskiego Forum Kultury i tam udzielać małych, spontanicznych koncertów. Zbigniew Wodecki na stałe wpisał się w krajobraz krakowskich ulic, a dla wielu mieszkańców niejako był symbolem artystów tego miasta. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

Rodzina postanowiła stworzyć specjalne miejsce

Zbigniew Wodecki często odwiedzał różne kawiarnie oraz knajpki, często w towarzystwie rysownika Andrzeja Mleczki, którego uwielbiał wyciągać z galerii na kawę. W tym roku minie trzecia rocznica śmierci artysty i jego rodzina postanowiła stworzyć specjalne miejsce, które podkreśli przywiązanie muzyka do miasta oraz odda hołd dla jego sposobu życia i korzystania z dobrodziejstw miasta. 6 maja, czyli w dniu urodzin Zbigniewa Wodeckiego, otworzona zostanie klimatyczna kawiarnia, gdzie będzie można posłuchać jego muzyki czy obejrzeć stare, archiwalne zdjęcia. Córka artysty Katarzyna Wodecka-Stubbs potwierdza, że z tej okazji zostanie wyprawiona uroczysta gala, która ma także podkreślić sposób, w jaki jej tata obchodził urodziny.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Zawsze były dwie imprezy

Rodzina przy okazji zbliżających się 70. urodzin artysty wspomina, że zawsze celebrował je podwójnie. Najpierw Zbigniew Wodecki wyprawiał rodzinną imprezę w Krakowie, a druga w domu pod Krakowem i była zdecydowanie mniej oficjalna. We wspomnieniach przywoływanych przez bliskich, kładzie się on na świeżej trawie, która dopiero budziła się po zimie i nieśpiesznie gra na trąbce, umilając czas sobie oraz zebranym. Rodzina z niecierpliwością oczekuje tegorocznych urodzin i cieszy się na fakt, że krakowianie zyskają piękne, kawiarniane miejsce pod patronatem Zbigniewa Wodeckiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Emil Karewicz. Przeprowadzenie uroczystości pogrzebowych będzie utrudnione przez epidemię koronawirusa
  2. Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochaną
  3. Smutek w rodzinie Grażyny Torbickiej. Nieprawdopodobne doniesienia mediów
  4. Kasia Cichopek rozsierdziła wielu fanów. Runęła lawina bardzo nieładnych obelg w jej kierunku
  5. Bilans rośnie w szybkim tempie. Nowe przypadki koronawirusa w Polsce
  6. Kasjerka Biedronki założyła maseczkę i rękawiczki. Skandal, klienci zaczęli ją upokarzać i poniżać

Źródło: Pomponik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News