Niebywała pamiątka po Zbigniewie Wodeckim na aukcji WOŚP. Wielki gest córki legendarnego artysty

Niebywała pamiątka po Zbigniewie Wodeckim na aukcji WOŚP. Wielki gest córki legendarnego artysty Źródło: YouTube / Kultowe Rozmowy

Zbigniew Wodecki zmarł niespodziewanie 22 maja 2017 roku. Od tamtej pory córka artysty przekazuje na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ważne, rodzinne pamiątki po ojcu. Tegoroczny dar Katarzyny Wodeckiej-Stubbs naprawdę zachwyca.

Zbigniew Wodecki odszedł prawie trzy lata temu z powodu poważnych komplikacji, jakie wystąpiły u niego po wszczepieniu pomostowania aortalno-wieńcowego. Artysta miał troje dzieci - Joannę, Katarzynę oraz Pawła. Druga z wymienionych zdecydowała się w tym roku wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wyjątkową pamiątką po ukochanym ojcu - partyturą do utworu „Zacznij od Bacha”.

Zbigniew Wodecki i zachwycająca pamiątka

- Napisana osobiście przez Zbigniewa Wodeckiego z partią rozpisaną na saksofon tenorowy. Co za papier nutowy, sprzed wielu lat! Autentycznie pożółkły, z nie najlepszą gramaturą, ale to jeszcze bardziej pokazuje rzeczywistość PRL-u i lat 70-tych - przekazał Jurek Owsiak, opisując wyjątkowy dar.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeden z największych przebojów Zbigniewa Wodeckiego podarowany nam przez córkę, Kasię, która po raz kolejny przekazuje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coś bardzo osobistego, wspaniałego, a dla wielu milionów Polaków coś niezwykle ciepłego i serdecznego - dodał prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Aukcja wciąż trwa

Dzisiaj grzeje: 1. Za pięciozłotówkę możesz dostać fortunę. Sprawdź, czy masz ją w swoim portfelu
2. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Obecnie w licytacji bierze udział już 26 osób. Aktualna cena wynosi 10 tys. zł, jednak będzie zapewne znacząco rosła. Trudno bowiem w jakikolwiek sposób wycenić tak bardzo prywatną pamiątkę po Zbigniewie Wodeckim.

Chętni do licytowania mają czas do 24 stycznia 2020 roku (do godziny 17:41), kiedy to aukcja całkowicie się zakończy. Osoby, które chciałyby zdobyć wyjątkową partyturę, mają więc na to jeszcze 12 dni. Później dar zostanie wysłany do zwycięzcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  2. Żona Artura Boruca to prawdziwa piękność. Zdjęcia Sary Boruc są prawdziwą petardą (FOTO)
  3. Jest źle z Agnieszką Chylińską. Podjęła ostateczną decyzję, od lat sobie nie radzi
  4. Doda przestała ukrywać prawdę o dzieciach. Mocne wyznanie
  5. Więzienie, porzucona ciężarna kobieta i śmierć. Media przemilczały, co wydarzyło się po "Chłopakach do wzięcia"

Źródło: Allegro

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News