Przed śmiercią Wodecki wydał niezwykłe oświadczenie, które zmroziło wielu. Nie wszystkim fanom się spodobało

Przed śmiercią Wodecki wydał niezwykłe oświadczenie, które zmroziło wielu. Nie wszystkim fanom się spodobało Źródło: Wikimedia Commons/Tomasz Ziober

Zbigniew Wodecki przed śmiercią uczestniczył w pewnej akcji, w ramach której wydał również swoje oświadczenie. Jednak nie wszyscy fani byli zadowoleni z zachowania artysty.

Zbigniew Wodecki zmarł w 2017 roku, ale wciąż żyje we wspomnieniach fanów. Szczególnie niektóre środowiska będą o nim jeszcze długo pamiętać, po jego ważnym oświadczeniu. Wiele osób miało to za złe muzykowi.

Zbigniew Wodecki wydał ważne oświadczenie

W 2014 roku artysta wziął udział w kampanii "Ramię w ramię", która ma wspierać walkę z homofobią. Jako osoba uznana i ceniona przez wielu Polaków, zdradził, jaki jest jego stosunek do środowiska LGBT. Patrząc na inne wywiady ze skrzypkiem, wiele osób wiedziało, że ma raczej liberalne poglądy, co zdradzało choćby jego podejście do marihuany. Okazało się, że w kwestii mniejszości seksualnych jest podobnie.

- Mi się wydaje, że jestem normalnym człowiekiem. Nie widzę w tym nic dziwnego. Tym bardziej że jestem wychowany w rodzinie artystycznej. A jeżeli wspomnimy Michała Anioła, Leonarda Da Vinciego czy Tchaikovskiego [prawdopodobnie byli homoseksualni dop. red.] to byli wspaniali wrażliwi artyści. Znam wielu fantastycznych ludzi, którzy są tak zdolni, że co mnie tam do tego, co ten gość robi w domu? - zdradził muzyk w wywiadzie w 2014 roku.

Fani są podzieleni

W tym samy wywiadzie Zbigniew Wodecki wyraził również swoje poparcie dla związków partnerskich osób tej samej płci. Można było się spodziewać, że taka wypowiedź spotka się z mieszanymi reakcjami jego fanów. Osoby związane ze środowiskiem LGBT na pewno były szczęśliwe, że wielki Polak, jakim niewątpliwie był Wodecki, wsparł ich słowem. Jednak niektórzy mieli na ten temat inne zdanie.

- Absolutnie nie ma problemu z tym, co robią w domu. Niech Wodecki nie rżnie głupa, każdy z nas wie doskonale, że chodzi o zmianę w prawie, o przedefiniowanie terminu "małżeństwo" - pisał oburzony internauta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Kariera podupada, więc trzeba jakoś zwrócić na siebie uwagę. Być może, zaangażują na jurora w czymś pokroju tańca z gwiazdami lub śpiewającego talentu... - komentował sfrustrowany fan.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdy wszyscy świętowali Nowy Rok, nikt nie miał pojęcia o tragedii. Nie żyje 21-letnia artystka
2. Po ujawnionych filmikach z bójki zrobiła się wielka afera. Wiadomo, co dalej z "Pięknymi i młodymi"

- W Polsce trzeba mieć dużo odwagi, aby wygłaszać opinie takie jak pan Zbigniew Wodecki. Wyrazy szacunku dla artysty - niezależnego - pisał komentujący, któremu wypowiedź artysty się spodobała.

- Tak trzymać Panie Zbyszku, a nawet hejnał z Wieży Mariackiej będzie brzmiał lepiej - czytamy w komentarzach.

 Najlepsze newsy dnia: 

  1. Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik
  2. Krzysztof Piątek z dwoma golami dla Milanu. Trafił też Ibrahimović
  3. Roksana Węgiel złapała za mikrofon obok stojącej Rodowicz. Marylę zdruzgotało
  4. Poszło na wizji Sylwestra z TVP, wszyscy przeoczyli. Zenek Martyniuk nagle osłupiał
  5. Naoczny świadek tragicznej śmierci Jantar przerywa milczenie po latach. Jego relacja jest przytłaczająca, trudno wytrzymać

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News