Po nieudanej współpracy z Ruchem Narodowym i Kongresem Nowej Prawicy, a potem po rezygnacji z kandydowania na urząd prezydenta, Zbigniew Stonoga, biznesmen znany głównie ze swoich filmów zamieszczanych w internecie gdzie stara się pokazać nieprawidłowości systemu, zakłada nową partię – Stonoga Partia Polska.

Kilka dni temu polski biznesmen opublikował także 14-sto punktowy program wyborczy. Głównymi postulatami nowej partii są przede wszystkim: zmiana Konstytucji, która uniemożliwi piastowanie funkcji publicznych byłym członkom PZPR oraz zrównanie emerytur esbeckich do emerytur każdego Polaka; wprowadzenie odpowiedzialności karnej dla funkcjonariuszy publicznych za popełnione błędy; likwidacja NFZ (i zastąpienie go lokalnymi kasami chorych) oraz zniesienie obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego; natychmiastowa likwidacja Straży Miejskiej, Kontroli Skarbowej, Służby Celnej oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego a także nałożenie obowiązku odprowadzania podatku CIT na sieci handlowe i korporacje działające na terenie Polski.

Sam Stonoga podkreślił również, że do jego partii nie będą przyjmowani obecni lub byli członkowie aktualnie działających partii politycznych w Polsce, w tym przede wszystkim członkowie Ruchu Narodowego oraz Kongresu Nowej Prawicy. Zakaz ten będzie obowiązywał do roku 2018.

Po tym gdy Stonoga poinformował o założeniu nowej partii i gdy opublikował jej program wielu jego dotychczasowych zwolenników zarzuciło mu „dzielenie prawicy” oraz to, że program partii jest populistyczny, wymierzony jedynie w konkretny cel – by ludzie usłyszeli to co chcą usłyszeć. Wciąż pojawiają się także oskarżenia o współpracę ze znanym specjalistą wizerunkowym Piotrem Tymochowiczem.

– Z Piotrem Tymochowiczem znałem się od 2001 roku i „zbanowałem” naszą przyjaźń na skutek takich samych działań jak te, które uprawia część z Was (zwolenników biznesmena przyp.red.) -tzn dwulicowość i zakłamanie na potrzebę chwili. – skomentował oskarżenia na swoim profilu facebook Stonoga.

Post użytkownika Zbigniew Stonoga.

 

Aktualnie Zbigniew Stonoga skupia się na zebraniu wymaganej ilości podpisów poparcia dla partii by ta mogła zostać zarejestrowana w sądzie.

źródło: zbigniew-stonoga.pl/ Zbigniew Stonoga Facebook

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.