Stonoga wyszedł z więzienia i się zaczęło. "Panie Ziobro, Pan może pójść do Kaczyńskiego i p*ałę mu op*erdolić"

Stonoga wyszedł z więzienia i się zaczęło. "Panie Ziobro, Pan może pójść do Kaczyńskiego i p*ałę mu op*erdolić" Źródło: Facebook/Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga wyszedł na wolność i od razu wrócił do krytykowania rządu. Mówi o "PiS-owskiej machinie prześladowczej", dziękuje m.in. Jurkowi Owsiakowi za wsparcie oraz skarży się na tragiczne warunki, w jakich żył w areszcie. Wczoraj na Twitterze pojawił się także film, w którym kontrowersyjny biznesmen wprost zwraca się do rządzących: "odwalcie się ode mnie i od mojej rodziny, zrozumiano?". Publikacja pełna jest wulgarnych komentarzy zaadresowanych wprost do Prokuratora Generalnego.

Zbigniew Stonoga to kontrowersyjny biznesmen, który od maja 2017 roku przebywał w Areszcie Śledczym w Krakowie, po tym, jak został oskarżony o poświadczenie nieprawdy w dokumentach oraz o wyrządzenie szkody o znacznej wartości w spółce motoryzacyjnej Viamot. Koszty jego poczynań wyceniane były na około 30 milionów złotych. 

Zbigniew Stonoga opuścił wczoraj areszt, a następnie podziękował za wsparcie wszystkim internautom. Następnie do sieci trafił film jego autorstwa, w którym w dosadny i wulgarny sposób polityk zwraca się do PiS-u, oskarżając go o "niszczenie Polski". Kilka ostrych słów Stonoga wystosował także względem Zbigniewa Ziobry. Film staje się na Twitterze coraz bardziej popularny.

Zbigniew Stonoga na wolności dalej krytykuje rząd

Poza tym Zbigniew Stonoga znany jest z tzw. "afery podsłuchowej". To właśnie w tym kontekście władze po raz pierwszy zainteresowały się kontrowersyjnym biznesmenem. To on był odpowiedzialny za udostępnienie nagrań polityków Platformy Obywatelskiej, którzy byli podsłuchiwani w warszawskich restauracjach, w tym w słynnej restauracji Sowy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W śledztwie dotyczącym spółki Viamot natomiast ujawniono, że osoby odpowiedzialne za opiekę nad finansami firmy często przekraczały swoje uprawnienia, między innymi sprzedając jej majątek po zaniżonej cenie. Mimo to biznesmen utrzymuje, że był więźniem politycznym.

Donosi też, że został aresztowany bez uwzględnienia stanu zdrowia, który nie pozwalał mu na "odsiadkę". W marcu bieżącego roku Zbigniew Stonoga przeszedł udar. W związku ze swoją trudną sytuacją, na profilu w mediach społecznościowych podziękował tym, którzy pomogli mu przetrwać ten czas, między innymi Jurkowi Owsiakowi. Jednocześnie ostro skrytykował również partię rządzącą. 

- Witajcie! Jestem już na wolności. Jestem pierwszym człowiekiem, który musiał zapłacić kilkaset tysięcy złotych za życie, bo przecież stan mojego zdrowia nie pozwalał na przebywanie w areszcie. Mam nadzieję, że to pisowskie skur*******wo skończy się szybciej, niż się zaczęło. Pozdrawiam Was! - Powiedział biznesmen w nagraniu, które opublikował na Facebooku.

Chwilę później w internecie pojawił się kolejny film, który także wywołał kontrowersje. Stonoga nazywa tam PiS wprost "niszczycielami Polski", a także zdradza kilka faktów dot. m.in. Zbigniewa Ziobry, do którego w głównej mierze kierowane jest wideo.

 - Panie Ziobro, Pan może pójść do Kaczyńskiego i p*ałę mu op*erdolić - mówi polityk, który właśnie opuścił areszt.

Zdaniem Stonogi władza, którą dziś sprawuje PiS, to władza, którą Stonoga dał rządowi [najprawdopodobniej polityk ma tutaj na myśli aferę podsłuchową - przyp. red.]. Biznesmen grozi i wprost zwraca się m.in. do Zbigniewa Ziobry, aby dał "spokój jemu i jego rodzinie".

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie

2. Napalona fanka zaliczyła wpadkę z Michałem Szpakiem. Okropne i zboczone oszustwo

Nie wiadomo jeszcze, czy Zbigniew Stonoga będzie próbował pociągnąć państwo do odpowiedzialności za swój rzekomy uszczerbek na zdrowiu, ale wnioskując z jego wielkiego powrotu do mediów, nie zamierza milczeć na temat tego, co przeszedł w areszcie. Z pewnością nie pozwoli także rządzącym zapomnieć o tym, co wydarzyło się w jego sprawie. Już teraz otwarcie mówi o "prześladowczej machinie PiS".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wcześniejsza EMERYTURA OD ZARAZ. Skorzystać może nawet 100 tys. Polaków
  2. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  3. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
  4. Polska gwiazda spotyka się z 70-letnim milionerem. Zostali przyłapani na pocałunku, dzielą ich 44 lata!!!
  5. Tadeusz Rydzyk angażuje Polaków w wybory. Słuchacze Radia Maryja poszczą w intencji PiS
  6. Nie żyje legendarna dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  7. TVN: Koszmarne skutki dzisiejszej ulewy. Dwie osoby ranne, setki powalonych drzew

źródło: gazeta

Następny artykuł