Zbigniew nie żyje. Wychował wielu piłkarzy

Zbigniew nie żyje. Wychował wielu piłkarzy Źródło: screen naszemiasto.pl

Zbigniew Burkietowicz był wspaniałym pedagogiem, który wychował wiele osób, doskonale znanych fanom piłki nożnej. Niestety teraz dowiedzieliśmy się o jego śmierci, która wstrząsnęła tysiącami Polaków.

Zbigniew Burtkietowicz z wykształcenia był geografem i to właśnie w tej dziedzinie nauki czuł się najlepiej. Jednak nie oznacza to, że nauka była jego jedyną pasją. Burtkietowicz całe swoje życie oddał młodzieży, którą się zajmował. Nie ulega wątpliwości, że mężczyzna kochał to, co robił i chciał być w tym jak najlepszy. Jednocześnie był ogromnym fanem piłki nożnej, a wielu jego wychowanków odniosło w tej dziedzinie niesamowity sukces.

Nie żyje Zbigniew Burkietowicz

Pan Zbigniew przez wiele lat był dyrektorem znanej Szkoły Podstawowej nr 13 w Poznaniu, która potocznie nazywana jest "trzynastką" i ma na swoim koncie całą masę piłkarzy, którzy zarówno występowali w ekstraklasie, jak i reprezentacji polskiej.

Jednak Burkietowicz związany był nie tylko z piłką nożną oraz polskim szkolnictwem, ponieważ angażował się również w prace Zarządu Osiedla Stare Miasto, gdzie był przewodniczącym.

 - Był taki okres, że połowa reprezentacji Polski to byli nasi dawni uczniowie. Absolwentami naszej szkoły byli przecież też Grzegorz Rasiak, Mariusz Mowlik, Michał Goliński czy Marcin Burkhard. Były takie roczniki, że nawet czterech czy pięciu chłopaków trafiało potem do ekstraklasy - wspominał Zbigniew Burkietowicz.

 - Zawsze mieliśmy znakomitych trenerów. Zatrudnialiśmy najzdolniejszych absolwentów AWF, którzy chcieli pracować z dziećmi i młodzieżą. Rekomendował ich też Lech. To u nas pierwsze kroki w zawodzie stawiali Mariusz Rumak czy Marcin Dorna - mówił kiedyś pedagog.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pokazuje to tylko, jak dobrze Burkietowicz zarządzał szkołą, której oddał się w całości. Niestety w ubiegłym roku zaczął chorować, przez co musiał spędzić ostatnie miesiące na zwolnieniu chorobowym. Nie zostało podane z jaką chorobą zmagał się pedagog, ale bez wątpienia była to bardzo poważna sprawa.

Niestety w piątek nastał dzień, którego obawiali się bliscy Zbigniewa Burkietowicza. Mężczyzna zmarł w wieku 62 lat. Do swojej ukochanej szkoły miał wrócić we wrześniu tego roku.

 - To bardzo smutna wiadomość. Odszedł wspaniały człowiek, bardzo zasłużony dla poznańskiej oświaty, dla społeczności Starego Miasta i Poznania. Człowiek dobry - mówił Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. 

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Internauci: Taniec z gwiazdami jest ustawiony, oto dowody
  4. Szok w DDTVN. "Kobieca pochwa jest siedliskiem demonów"
  5. Co na to Magda Gessler? Początkująca kuchmistrzyni Żyła powiedziała, co o niej myśli
  6. Szostak schudła na tej diecie. Każdy może sobie na nią pozwolić i działa natychmiastowo

 

źródło: Nasze Miasto

Następny artykuł