Rodzina pogrążyła się w żałobie, przekazujemy wyrazy współczucia. Nie żyje Zbigniew Kruk-Strzeboński

Rodzina pogrążyła się w żałobie, przekazujemy wyrazy współczucia. Nie żyje Zbigniew Kruk-Strzeboński Źródło: unsplash.com Prateek Gautam

Zbigniew Kruk-Strzeboński odszedł od nas na dobre. Wieść o jego śmierci spadła jak grom z jasnego nieba. Bliscy wciąż nie mogą uwierzyć, że nie żyje. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Zbigniew Kruk-Strzeboński był wspaniałym człowiekiem. Choć życie nigdy go nie oszczędzało, po każdej porażce robił wszystko, by jeszcze silniejszym stanąć na nogi. Jego nagła śmierć zaskoczyła wszystkich. Znane są już informacje na temat planowanego pogrzebu. Media przepełnione są kondolencjami dla najbliższych. 

Wielki smutek. Nie żyje Zbigniew Kruk-Strzeboński

Portal Gość.pl przekazał smutną wiadomość o śmierci działacza krakowskiej Solidarności Zbigniewa Kruka-Strzebońskiego. Zmarł 6 lipca w wieku 69 lat. Urodził się 22 lutego 1951 r. w Krakowie, ukończył Technikum Mechaniczne nr 2, pracował w Biurze Projektów Przemysłu Skórzanego Biproskór. Po wprowadzeniu stanu wojennego kontynuował w podziemiu działalność związkową. 28 grudnia 1981 roku został aresztowany, a następnego dnia przewieziony do Ośrodka Odosobnienia w Załężu koło Rzeszowa, gdzie uznano go za "ekstremistę" i odizolowano od innych internowanych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wielokrotnie był też zwalniany z pracy. W życiu nigdy nie miał łatwo, a jak podaje Gość.pl, od lat ciężko chorował. W 2014 roku amputowano mu prawą nogę, przez co miał spore problemy z poruszaniem się. Starał się jednak nie poddawać, dlatego szybko wrócił do działania w założonym wcześniej przez siebie klubie "Kamieniołom", zajmującym się aktualnymi sprawami społecznymi, kulturalnymi i religijnymi.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie zakończyło się głosowanie Polonii w wyborach prezydenckich. Ogromne zaskoczenie

2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Każdy powinien się z nim zapoznać

Już rok później w ramach organizowanej przez studentów akcji "Odmalujmy Polskę", studenci wolontariusze odnowili gruntownie także jego mieszkanie w krakowskim Kobierzynie. Nie przekazano, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. Podano jednak, że ceremonia pochówku została zaplanowana na 13 lipca, a msza żałobna rozpocznie się o godzinie 13.40 na cmentarzu w krakowskim Grębałowie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczne wiadomości obiegły media z całego świata. Miała zostać mistrzynią świata, zmarła w bardzo przykrych okolicznościach
  2. Kamil Stoch nie zarabia wyłącznie na sporcie. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić kochająca żona
  3. Pamiętacie "Cudowne lata"? Padniecie, kiedy zobaczycie, jak dzisiaj wygląda Kevin
  4. Smutne sceny w Tatrach. Koń przewrócił się podczas pracy, zatrważająca reakcja dorożkarza
  5. Chłopak z zespołem Downa zaprosił dziewczynę na szkolny bal. Po wszystkim napisała powalające słowa, wszyscy czytali je ze łzami w oczach
  6. Awantura w Polsacie, prawie doszło do rękoczynów. Widzowie zobaczyli wszystko, prowadzący bezradni

Źródło: Gość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News